Начальником відділу організації митного контролю Івано-Франківської митниці ДФС Олександром Винничуком проведено веб-конференцію з питань митного оформлення товарів за принципом «єдиного вікна».

Пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання, з якими зверталися платники податків під час проведення веб-конференції.

 

Запитання: Що дає Єдине вікно” підприємцю, який ввозить товар за кордону? Як ним скористатися?

Відповідь: “Єдине вікно” – це програмне забезпечення, яке запроваджене для того, щоб суттєво спростити порядок проходження різноманітних форм контролю при переміщенні товарів через митний кордон України (санітарно-епідеміологічний, ветеринарно-санітарний, фітосанітарний, екологічний, радіологічний).

Можна виділити наступні переваги “Єдиного вікна”:

–  програма дозволяє підприємцям – суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності, надсилати скановані копії документів одразу усім службам, які повинні проводити контроль, а не носити паперові документи від оного інспектора до іншого;

зменшення кількості сканованих документів шляхом надання контролюючим органам необхідних відомостей, які наявні в попередній декларації;

–  програма дозволяє контролювати співробітників суміжних служб, адже всі їхні рішення, які вони приймають у процесі здійснення контролю, також відображаються у “єдиному вікні”;

–  передбачено можливість випуску товарів у вільний обіг за принципом мовчазної згоди, якщо протягом чотирьох робочих годин з моменту отримання електронного повідомлення і документів від підприємства уповноважена особа контролюючого органу не внесла до інформаційної системи рішення за результатами проведення відповідного виду контролю. Тобто, якщо рішення впродовж 4 годин не приймається, система автоматично формує рішення щодо здійснення відповідного виду державного контролю. Зазначене рішення є підставою для завершення митного контролю та митного оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України.

Зазначений принцип використовується при митному оформленні товарів та транспортних засобів комерційного призначення, які підлягають державним видам контролю передбачених ст. 319 Митного кодексу України.

За більш детальною інформацією рекомендуємо Вам звернутись до ГУ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, Держекоінспекції в Івано-Франківській області та до Івано-Франківської митниці ДФС.

Запитання: Як розмитнити бус форд транзит 2007 року?

Відповідь: Ввезення та митне оформлення транспортних засобів на митну територію України здійснюється відповідно до вимог Митного кодексу України (гл. 55) та інших Законів України і підзаконних актів.

     При митному оформленні автомобіля підлягають сплаті наступні види митних платежів:

-        ввізне мито - 10 %  (Закон від 19.09.2013 № 584-VII "Про Митний тариф України" );

-        акцизний податок  -  євро за 1 куб. см об'єму циліндрів двигуна   (Закон від 28.12.2014 № 71-VІІІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" );

-        податок на додану вартість – 20 % від суми вартості ТЗ мита та акцизного податку   (  Закон від 02.12.2010 № 2755-VI "Податковий Кодекс України").

    За умови ввезення ТЗ відповідно до ЗУ № 1389-VIII «Про внесення зміни до підрозділу 5 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів» може застосовуватися пільгова ставка акцизного податку.

    Ставки акцизного податку, встановлені цим пунктом, не застосовуються для легкових автомобілів, якщо вони:

мають походження не з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом України та/або визнаної державою-агресором по відношенню до України згідно із законодавством, або ввозяться з території такої держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом України;

які вироблені до 1 січня 2010 року;

 ввозяться на митну територію України особою для власного використання або на користь інших осіб за договорами купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення, поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду в кількості понад один легковий автомобіль протягом календарного року.

    У разі відчуження протягом 365 днів з дня реєстрації транспортних засобів, при ввезенні яких були застосовані ставки акцизного податку, визначені цим пунктом, платник податку зобов'язаний сплатити акцизний податок за такі транспортні засоби за ставками, встановленими статтею 215 цього Кодексу".

     Також, додатково, слід зазначити що згідно ЗУ від 06.08.2005р. №2739-ІV  «Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів »

     Пропуск на митну територію України з метою вільного обігу та першу державну реєстрацію в Україні ввезених транспортних засобів нових і таких, що були в користуванні, або виготовлених в Україні здійснюють за умови їх відповідності екологічним нормам не нижче рівня "ЄВРО-5" згідно з технічними регламентами та національними стандартами (щонайменше за умови відповідності вимогам рівня "В" ДСТУ UN/ECE R 49-02А,В:2002 або "B","C","D" ДСТУ UN/ECE R 83-03:2002, які застосовують залежно від особливостей конструкції транспортних засобів):

    Документом, що засвідчує відповідність транспортних засобів вимогам технічних регламентів та національних стандартів, є сертифікат або інший документ про підтвердження відповідності, виданий згідно із законодавством України, що вказує, якому саме рівню екологічних норм відповідає за конструкцією транспортний засіб ("ЄВРО-2" - "ЄВРО-6" або іншому рівню). Позначення рівня екологічних норм, якому відповідає транспортний засіб, має бути внесено до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.

    Дія  цього Закону не поширюється на транспортні засоби, які ввозяться на митну територію України тимчасово, з метою транзиту та при переселенні громадян на постійне місце проживання до України.

За детальною інформацією прохання звертатись на митний пост «Прикарпаття» Івано-Франківської митниці ДФС за номером тел.(0342) 77-37-93

Запитання: скажіть будь-ласка, які платежі сплачуються на митниці при ввезені електромобіля?

 Відповідь: електроавтомобілі, при ввезенні в Україну з метою вільного обігу, звільнені від сплати податків (крім електроавтомобілів російського виробництва). А саме, відповідно до внесених змін до Закону України "Про Митний тариф України" та  Податкового кодексу України електроавтомобілі звільнено від оподаткування податком на додану вартість, акцизним податком та ввізного мита.

Запитання: на які саме операції поширюється дія "єдиного вікна" ?

Відповідь:  З 1 лютого 2018 року застосування Порядку інформаційного обміну за принципом “єдиного вікна” при митному оформленні товарів є обов'язковим для всіх митних режимів.

Дія цього Порядку інформаційного обміну між органами доходів і зборів, іншими державними органами та підприємствами за принципом “єдиного вікна” з використанням електронних засобів передачі інформації поширюється на операції із ввезення на митну територію України, вивезення за межі митної території України, а також переміщення транзитом товарів, які підлягають митному та іншим видам державного контролю.

До 31 січня 2019 року рішення про здійснення державного санітарно-епідеміологічного, ветеринарно-санітарного, фітосанітарного, екологічного та радіологічного контролю із застосуванням інформаційно-телекомунікаційної системи органів доходів і зборів приймається підприємством у разі:

- ввезення (пересилання) на митну територію України товарів у міжнародних поштових відправленнях або у міжнародних експрес-відправленнях, а також у разі переміщення товарів транзитом;

- вивезення за межі митної території України товарів, які перетинають митний кордон іншим, ніж автомобільний, видом транспорту.

За детальною інформацією рекомендуємо Вам звернутись до ГУ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, Держекоінспекції в Івано-Франківській області та до Івано-Франківської митниці ДФС.

Запитання: працюю в Італії, хочу привезти для себе автомобіль, які податки сплачуються при розмитнені?

Відповідь: У зв’язку з відсутністю в даному питанні зазначення конкретної марки  автомобіля та його технічних характеристик наводимо приклад  для автомобіля з  об'ємом циліндрів двигуна 1600 куб. см, що використовувався понад   5 років.

При митному оформленні автомобіля підлягають сплаті наступні види митних платежів:

-                     ввізне мито - 10 %;

-                     акцизний податок  - 2,441 євро за 1 куб. см об'єму циліндрів двигуна;

-                     податок на додану вартість – 20 % від суми вартості ТЗ мита та акцизного податку.

 За умови ввезення ТЗ відповідно до ЗУ № 1389-VIII «Про внесення зміни до підрозділу 5 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів» може застосовуватися пільгова ставка акцизного податку в розмірі 0.267 EUR за 1 см3.

Ставки акцизного податку, встановлені цим пунктом, не застосовуються для легкових автомобілів, якщо вони:

мають походження не з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом України та/або визнаної державою-агресором по відношенню до України згідно із законодавством, або ввозяться з території такої держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом України;

які вироблені до 1 січня 2010 року;

 ввозяться на митну територію України особою для власного використання або на користь інших осіб за договорами купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення, поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду в кількості понад один легковий автомобіль протягом календарного року.

У разі відчуження протягом 365 днів з дня реєстрації транспортних засобів, при ввезенні яких були застосовані ставки акцизного податку, визначені цим пунктом, платник податку зобов'язаний сплатити акцизний податок за такі транспортні засоби за ставками, встановленими статтею 215 цього Кодексу".

За детальною інформацією прохання звертатись на митний пост «Прикарпаття» Івано-Франківської митниці ДФС за номером тел.(0342) 77-37-93.

Запитання: Скажіть будь-ласка, пройти "єдине вікно", не за місцем оформлення митної декларації можна?

Відповідь: Ні. Справа про проходження певних видів державного контролю надсилається до місця митного оформлення де будуть здійснюватись всі необхідні митні формальності.

Запитання: громадянин України придбав у Польщі автомобіль VW 1998 року випуску. Які документи потрібно надати для його митного оформлення, і скільки треба заплатити податку при розмитнені цього авто?

Відповідь: У зв’язку з відсутністю в даному питанні зазначення   технічних характеристик автомобіля наводимо приклад  для автомобіля з  об'ємом циліндрів двигуна 1600 куб. см, що використовувався понад   5 років.

При митному оформленні автомобіля підлягають сплаті наступні види митних платежів:

-ввізне мито - 10 %;

-акцизний податок  - 2,441 євро за 1 куб. см об'єму циліндрів двигуна;

-податок на додану вартість – 20 % від суми вартості ТЗ мита та акцизного податку.

 За умови ввезення ТЗ відповідно до ЗУ № 1389-VIII «Про внесення зміни до підрозділу 5 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів» може застосовуватися пільгова ставка акцизного податку в розмірі 0.267 EUR за 1 см3.

Ставки акцизного податку, встановлені цим пунктом, не застосовуються для легкових автомобілів, якщо вони:

мають походження не з країни, визнаної державою-окупантом згідно із законом України та/або визнаної державою-агресором по відношенню до України згідно із законодавством, або ввозяться з території такої держави-окупанта (агресора) та/або з окупованої території України, визначеної такою згідно із законом України;

які вироблені до 1 січня 2010 року;

 ввозяться на митну територію України особою для власного використання або на користь інших осіб за договорами купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення, поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду в кількості понад один легковий автомобіль протягом календарного року.

У разі відчуження протягом 365 днів з дня реєстрації транспортних засобів, при ввезенні яких були застосовані ставки акцизного податку, визначені цим пунктом, платник податку зобов'язаний сплатити акцизний податок за такі транспортні засоби за ставками, встановленими статтею 215 цього Кодексу".

   Власник ТЗ або вповноважена особа, який переміщує ТЗ через митний кордон України, пред'являє його митному органу для проведення митного огляду й подає оригінали та ксерокопії таких документів:

що підтверджують право власності на ТЗ або користування ним (у тому числі з правом розпорядження);

реєстраційних (технічних) документів на транспортний засіб (якщо він перебував на обліку в реєстраційному органі іноземної держави чи України) з відмітками про зняття транспортного засобу з обліку, якщо такі документи видаються реєстраційним органом;

митної декларації - у разі потреби;

ВМД (у разі транзиту ТЗ, нового або знятого з обліку в реєстраційному органі, через митну територію України);

що підтверджують право на надання пільг в оподаткуванні (у разі митного оформлення ТЗ з наданням пільг в оподаткуванні);

паспортних документів та інших документів, визначених законодавством України та міжнародними договорами України, що дають право на перетин державного кордону, та/або паспорта громадянина (посвідчення особи з відміткою про місце проживання); посвідки чи іншого документа про постійне (тимчасове) проживання в Україні або за кордоном тощо;

довідки про ідентифікаційний номер громадянина (за наявності).

У випадках необхідності вирішення питань щодо визначення року виготовлення ТЗ, класифікації ТЗ згідно з УКТЗЕД , митної вартості або порушення справи про порушення митних правил посадова особа митного органу може вимагати деякі чи всі з перелічених документів:

митні документи країни придбання ТЗ;

сервісну книжку;

експертний висновок;

фотографії;

технічну документацію.

    Також, додатково, слід зазначити що згідно ЗУ від 06.08.2005р. №2739-ІV  «Про деякі питання ввезення на митну територію України та реєстрації транспортних засобів »

     Пропуск на митну територію України з метою вільного обігу та першу державну реєстрацію в Україні ввезених транспортних засобів нових і таких, що були в користуванні, або виготовлених в Україні здійснюють за умови їх відповідності екологічним нормам не нижче рівня "ЄВРО-5" згідно з технічними регламентами та національними стандартами (щонайменше за умови відповідності вимогам рівня "В" ДСТУ UN/ECE R 49-02А,В:2002 або "B","C","D" ДСТУ UN/ECE R 83-03:2002, які застосовують залежно від особливостей конструкції транспортних засобів):

    Документом, що засвідчує відповідність транспортних засобів вимогам технічних регламентів та національних стандартів, є сертифікат або інший документ про підтвердження відповідності, виданий згідно із законодавством України, що вказує, якому саме рівню екологічних норм відповідає за конструкцією транспортний засіб ("ЄВРО-2" - "ЄВРО-6" або іншому рівню). Позначення рівня екологічних норм, якому відповідає транспортний засіб, має бути внесено до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.

    Дія  цього Закону не поширюється на транспортні засоби, які ввозяться на митну територію України тимчасово, з метою транзиту та при переселенні громадян на постійне місце проживання до України.

За детальною інформацією прохання звертатись на митний пост «Прикарпаття» Івано-Франківської митниці ДФС за номером тел.(0342) 77-37-93.

Запитання: вибачте будь-ласка, якщо питання не по темі. Хочу запитати скільки продуктів харчування можна привезти в сумці з Білорусії? Який контроль потрібно проходити на кордоні?

Відповідь: Відповідно до статті 378 Митного кодексу України дозволяється ввезення продуктів харчування загальною вартістю до 200 євро за умови дотримання наступних вимог:

в упаковці виробника( призначеної для роздрібної торгівлі)- 1 упаковка або загальною масою, яка не перевищує 2 кг,кожного найменування;

без упаковки-до 2 кг кожного найменування;

неподільний продукт, готовий до безпосереднього вживання - 1 шт кожного найменування.

 

Норми переміщення зі звільненням від оподаткування митними платежами діють один раз на 24 години.