В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області звертають увагу, що повідомлення про прийняття працівника на роботу можна подати в електронному вигляді з використанням електронного підпису відповідальних осіб скориставшись Електронним кабінетом.

За відсутності технічної можливості подання повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту засобами електронного зв’язку в електронній формі таке повідомлення подається у формі документа на папері згідно з додатком разом з копією в електронній формі.

Нагадаємо, повідомлення про прийняття працівника на роботу/укладення гіг-контракту подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою або резидентом Дія Сіті до територіальних органів Державної податкової служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску за формою до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором або до початку виконання робіт (надання послуг) гіг-спеціалістом резидента Дія Сіті.

Законодавством передбачено 4 категорії осіб, для яких потрібно подавати повідомлення. Так, залежно від категорії особи у графі 5 зазначається:

1 – наймані працівники за основним місцем роботи;

2 – працівники за сумісництвом;

3 – гіг-спеціалісти за гіг-контрактом;

4 – працівники на підставі цивільно-правових договорів.