Нещодавно відбулась зустріч першого заступника начальника Коломийської ОДПІ Наталії Котурлаш з головами Печеніжинської, П’ядицької, Матеївецької та Нижньовербізької об’єднаних територіальних громад Коломийщини. Темою для обговорення стали питання налагодження співпраці та наповнення місцевих бюджетів.
Як зазначила Наталія Богданівна, за вісім місяців п.р. всіма ОТГ забезпечено виконання завдань з надходження податкових платежів до місцевих бюджетів. Зокрема, від платників Печеніжинської ОТГ надійшло понад 8 млн.грн., Матеївецької – більше 5 млн.грн., П’ядицької – 4,7 млн.грн. та Нижньовербізької – 4,4 мл.грн.
Посадовиця звернула особливу увагу присутніх на забезпеченні надходжень до місцевих бюджетів плати за землю та податку на нерухомість. Зокрема повідомила, що в поточному році по вищезазначених територіальних громадах платниками земельного податку визначено понад 13 тисяч громадян, загальна сума податкових зобов‘язань склала 960 тис.грн., з них до бюджету вже сплачено 634,1 тис.грн. Так, громадянами П’ядицької ОТГ забезпечено сплату земельного податку в розмірі 120,4 тис.грн., Матеївецької ОТГ – 118,7 тис.грн., Нижньовербізької – 250 тис.грн. та Печиніжинської - 145 тис.грн. Однак, станом на 01.09.2017 року борг з плати за землю вцілому по цих територіальних громадах, з врахуванням заборгованості минулих років, становить 563 тис.гривень.
Щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, то за словами Наталії Котурлаш, жителям П’ядицької ОТГ надіслано податкові повідомлення-рішення на сплату цього податку в сумі 31 тис.грн., з яких до бюджету вже надійшло 10 тис. гривень. По Матеївецькій ОТГ сума нарахованого податку на нерухоме майно склала 77 тис.грн., з них до бюджету надійшло 29 тис.грн., по Нижньовербізькій ОТГ нараховано 314 тис.грн. податку, до бюджету надійшло 105 тис.грн., по Печеніжинській ОТГ - нараховано 128 тис.грн,, сплачено - 85 тис. гривень.
«Ці дані свідчить про наявність реальних резервів для наповнення місцевих бюджетів. Тому забезпечення їх сплати має стати пріоритетним напрямком роботи як податківців так і керівників територіальних громад, - зазначила посадовиця. - Сучасний рівень інформаційних технологій дозволяє фахівцям ДФС забезпечити максимально ефективний контроль за сплатою податків. Однак, без зацікавлення лідерів громад та активної позиції керівників органів місцевого самоврядування громади можуть не отримати цих коштів».
В ході зустрічі сторони визначили напрямки роботи щодо залучення громадян до сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та напрацювали шляхи співпраці, що стосуються наповнення місцевого бюджету.