Дотримання принципу доброчесності, тобто спрямованості дій кожного державного службовця на захист інтересів держави, є одним із фундаметальних положень Закону України „Про державну службу”.

З цього витікає необхідність повної відмови від приватних інтересів під час здійснення службових повноважень, а також формування у співробітників нетерпимого (абсолютно негативного) ставлення до корупційних проявів.

Про це заявив заступник начальника Головного управління внутрішньої безпеки ДФС Сергій Мартинов.

З цією метою, у рамках реалізації положень Антикорупційної програми Державної фіскальної служби України на 2015-2017 роки, Головним управлінням внутрішньої безпеки ДФС розроблюються  додаткові елементи протидії корупції.

«За підтримки експертів місії технічної допомоги Міністерства фінансів США, Головним управлінням внутрішньої безпеки ініційовано створення Правил етичної поведінки та запобігання корупції в органах ДФС, які наразі затверджені наказом ДФС», – розповів Сергій Мартинов.

За словами посадовця, метою цих правил є впровадження етичних стандартів поведінки працівників органів ДФС, добросовісного, чесного та професійного виконання ними функціональних обов’язків, а також надання вичерпної покрокової інформації про обов'язки та дії працівників щодо недопущення корупційних правопорушень та сприяння зміцненню суспільної довіри.

Правилами запроваджено заборону використовувати службові повноваження для особистої вигоди, брати на себе зобовязання та обіцянки, які можуть негативно вплинути на репутацію органів ДФС, використовувати або розголошувати будь-яку службову інформацію у приватних інтересах, надавати незаконні переваги приватним та юридичним особам шляхом дій або бездіяльності тощо.

Зокрема, працівники зобовязані негайно письмово повідомляти про спроби або можливе вчинення іншими працівниками правопорушень у сфері службової діяльності. Вказується, що неповідомлення про такі прояви є підставою для притягнення до дисциплінарної та кримінальної відповідальності.

Для кращого сприйняття зазначених нововведень співробітниками ДФС та громадським суспільством також підготовлено агітаційні матеріали щодо дій, які мають вживатись службовцями фіскальної служби при спробах підкупу з боку громадян України в процесі податкового та митного контролю, або у разі ознак неправомірних дій з боку співробітників ДФС.

При цьому надається детальна інформація щодо можливостей подачі таких відомостей до підрозділів внутрішньої безпеки шляхом особистого звернення, цілодобового телефонного сервісу „Пульс” та через відповідну форму на інтернет-сторінці ДФС в розділі „Протидія корупції”.

Ці постери розміщено в усіх службових приміщеннях, де службовці ДФС контактують з представниками приватного сектору.