Відповідно до вимог ст. 16 прим.1 Закону України від 24 червня 2004 року № 1877-IV «Про державну підтримку сільського господарства України» із змінами і доповненнями (далі – Закон № 1877) сільськогосподарські товаровиробники мають право на бюджетну дотацію для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції (далі - бюджетна дотація) після їх внесення контролюючим органом до Реєстру отримувачів бюджетної дотації (далі – Реєстр).
Статтею 16 прим. 1.2. Закону № 1877 передбачено, що сільськогосподарський товаровиробник для внесення до Реєстру подає до контролюючого органу за місцем свого обліку як платника податку на додану вартість заяву за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову та бюджетну політику.
У заяві зазначаються підстави для внесення сільськогосподарського товаровиробника до Реєстру, передбачені п. 16 прим. 1.1 ст. 16 прим. 1 Закону № 1877, та перелік видів діяльності такого сільськогосподарського товаровиробника, здійснення яких дає право на отримання бюджетної дотації.
Форму заяви про внесення сільськогосподарського товаровиробника до Реєстру затверджено наказом Міністерства фінансів України від 23.02.2017 № 275, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28.02.2017 за № 268/30136.
Заява за формою № 1-РОБД з позначкою «Внесення» заповнюється та подається в електронній формі або у паперовому вигляді у місяці, який передує початку податкового періоду, з якого особа матиме право на отримання бюджетної дотації, та протягом п’яти календарних днів після закінчення граничного строку подання податкової звітності з податку на додану вартість, встановленого для місячного податкового (звітного) періоду.
Заява з позначкою «Перереєстрація» заповнюється та подається виключно в електронній формі протягом 10 робочих днів, що настають за днем, коли у сільськогосподарського товаровиробника відбулася зміна інших даних, що не стосуються найменування та податкового номера і містяться у Реєстрі (зміна переліку видів діяльності, зміна реквізитів поточного банківського рахунку для перерахування бюджетної дотації) (п. 16 прим. 1.4 ст. 16 прим. 1 Закону № 1877).
Заяви у березні 2017 року (за результатами лютого) можуть бути подані до 01 квітня 2017 року.
Пояснення до заяви про внесення сільськогосподарського товаровиробника до Реєстру розміщено на її зворотному боці.
Для внесення сільськогосподарського товаровиробника до Реєстру питома вага вартості сільськогосподарських товарів має становити не менше 75 відсотків вартості всіх товарів, поставлених ним протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно. Для новоутвореного сільськогосподарського товаровиробника, зареєстрованого як суб’єкт господарювання, який провадить господарську діяльність менш як 12 календарних місяців, питома вага сільськогосподарських товарів розраховується за результатами кожного окремого звітного періоду (п. 16 прим. 1.1 ст. 16 прим. 1 Закону № 1877).
З метою визначення такої питомої ваги заповнюється розділ 6 заяви «Вартість товарів (послуг), поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів».
У графі 3 розділу 6 зазначається загальний обсяг операцій з постачання товарів (послуг), у графах 4 та 5 зазначаються операції з постачання сільськогосподарської продукції (сільськогосподарських товарів), зазначеної у групах 1 - 24 УКТ ЗЕД згідно із Законом України від 19 вересня 2013 року № 584-VII «Про Митний тариф України», якщо при цьому такі товари (продукція) вирощуються, відгодовуються, виловлюються, збираються, виготовляються, виробляються, переробляються безпосередньо виробником цих товарів (продукції), а також продукти обробки та переробки цих товарів (продукції), якщо вони були придбані або вироблені на власних або орендованих потужностях (площах).
Для визначення загального обсягу операцій з постачання товарів/послуг та/або операцій з постачання сільськогосподарської продукції (сільськогосподарських товарів) застосовуються дані податкової звітності з ПДВ.
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися уЗагальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 101.24).