Заступник начальника Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Наталія Зікрата провела 20 січня п.р. веб – конференцію щодо актуальних питань податкового законодавства в частині адміністрування податків і зборів та єдиного внеску.
Відповіді на актуальні запитання, з якими зверталися платники податків під час проведення веб-конференції
Анастасія Романівна
Скажіть будь-ласка, в податковій накладній код товару вказувати обов'язково?
Наталія Зікрата
Відповідно до змін, внесених до статті 201 Податкового кодексу, код товару згідно з УКТ ЗЕД та код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП) стали обов’язковими реквізитами податкової накладної для всіх без винятку товарів і послуг. Раніше це стосувалося тільки підакцизних та імпортних товарів. При цьому: — для підакцизних та імпортних товарів код УКТ ЗЕД у ПН/РК зазначають повністю; — для решти товарів код (згідно з УКТ ЗЕД) і для послуг код (згідно з Класифікатором послуг) можна зазначати неповністю, а наводити тільки перші 4 цифри коду. Отже, у податкових накладних, та розрахунках коригування до податкової накладної складених на операції з постачання товарів починаючи з 01.01.2017 р., обов’язково має бути зазначений код товару УКТ ЗЕД. Відповідно до Податкового кодексу до 31.12.2017 р. штрафні санкції за помилки, допущені в податковій накладній під час зазначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та/або коду послуги згідно з ДКПП, не застосовуватимуться.
Anna
В які терміни платникам ПДВ необхідно реєструвати податкові накладні у Єдиному реєстрі?
Наталія Зікрата
Відповідно до пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних з 1 січня 2017 року повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків: для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.
Ольга Семенівна
Податок на прибуток за 2016 зменшується на суму нарахованого податку на нерухоме майно?
Наталія Зікрата
З 1 січня 2017 року скасовано норму, якою передбачалось зменшення податку на прибуток, що підлягає сплаті до бюджету, на суму нарахованого за звітний період податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, щодо об’єктів нежитлової нерухомості. Зазначена норма востаннє застосовується для визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток за підсумками 2016 року.
Остап
Платники єдиного податку – підприємці у 2017 році можуть не сплачувати єдиний податок на період відпустки як в минулих роках?
Наталія Зікрата
Нормами статті 295 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI, встановлено виняткове право платників єдиного податку першої та другої груп, які не використовують працю найманих осіб, на звільнення від сплати єдиного податку виключно в таких випадках: - на період щорічної відпустки тривалістю один календарний місяць на рік, інформація про період якої вказується у відповідній заяві, що подається до органу державної податкової служби у довільній формі; - на період хвороби, обов’язково підтвердженої копією листка непрацездатності, за умови, що хвороба триває не менше 30 календарних днів. При цьому інформація про термін тимчасової втрати працездатності вказується у відповідній заяві, що подається до органу державної податкової служби у довільній формі з обов'язковим доданням копії листка непрацездатності.
Надія
Для яких підприємств встановлено "нульову" ставку податку на прибуток?
Наталія Зікрата
На період до 31 грудня 2021 року застосування нульової ставки податку на прибуток, для підприємств у яких річний дохід не перевищує 3 млн грн; розмір нарахованої за кожний місяць звітного періоду заробітної плати (доходу) працівників є не меншим, ніж дві мінімальні заробітні плати (з 2017 року це 6400 грн); за умови відповідності критеріям: - утворені в установленому законом порядку після 1 січня 2017 року; - діючі, у яких протягом 3-х послідовних попередніх років (або протягом усіх попередніх періодів, якщо з моменту їх утворення пройшло менше 3-х років) щорічний обсяг доходів задекларовано в сумі, що не перевищує 3-х млн грн, та у яких середньооблікова кількість працівників протягом цього періоду становила від 5 до 20 осіб; - які були зареєстровані платниками ЄП в період до 1 січня 2017 року та у яких за останній календарний рік обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) становив до 3-х млн грн та середньооблікова кількість працівників становила від 5 до 50 осіб.
Іван Григорович
Чи обов'язково подавати фінансову звітність разом з декларацією з податку на прибуток підприємств?
Наталія Зікрата
Необхідно зауважити, що з 2017 року посилено вимоги до податкової звітності та обов’язку подання фінансової звітності. Відповідно до пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України фінансова звітність, що складається та подається платниками податку на прибуток та неприбутковими підприємствами, установами та організаціями, є додатком до податкової декларації з податку на прибуток (звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації) та її невід'ємною частиною.
Олег
Ставка єдиного податку для підприємця першої групи на січень 320 гривень?
Наталія Зікрата
1 січня 2017 Законом України від 20 грудня 2016 року № 1791-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році" змінено порядок встановлення ставок єдиного податку для платників податків, що обрали спрощену систему оподаткування. Зокрема, ставка єдиного податку для першої групи платників єдиного податку становить у межах до 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1600 грн.). Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними, міськими радами або радами об’єднаних територіальних громад для фізичних осіб - підприємців, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць для I групи – у межах до 10% розміру прожиткового мінімуму, тобто до 160 грн.
555
А скільки потрібно платити єдиного внеску платнику єдиного податку 1 групи, якщо в нього немає найманих працівників?
Наталія Зікрата
У 2017 році всі фізичні особи-підприємці мають щомісяця платити єдиний соціальний внесок у розмірі не менше 704 гривні на місяць. Фізичні особи-підприємці, які відносяться до І групи платників єдиного податку, зобов’язані сплачувати єдиний внесок у розмірі не менше 0,5 мінімального страхового внеску, це становить 352 гривні на місяць, але в такому випадку страховий стаж зараховується пропорційно сплаченому ЄСВ. Не є платниками єдиного внеску тільки підприємці, які є інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу та пенсіонери за віком.
Анатолій
Підприємцю дійсно треба платити єдиний внесок за січень 2017 року, якщо діяльність тимчасово не проводиться?
Наталія Зікрата
Відповідно до нової редакції Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», вже з 1 січня сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць. Також у разі, якщо платником ЄСВ не отримано дохід прибуток у звітному році або окремому місяці звітного року, такий платник відтепер зобов’язаний визначити базу нарахування, і сума не може бути меншою за розмір мінімального внеску на місяць. Таким чином, у 2017 році всі фізичні особи-підприємці мають щомісяця платити єдиний соціальний внесок у розмірі не менше 704 гривні на місяць, навіть якщо не мають прибутку. Фізичні особи-підприємці, які відносяться до І групи платників єдиного податку, зобов’язані сплачувати єдиний внесок у розмірі не менше 0,5 мінімального страхового внеску, це становить 352 гривні на місяць, але в такому випадку страховий стаж зараховується пропорційно сплаченому ЄСВ. Звільнено від сплати єдиного внеску тільки підприємців, які є інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу та пенсіонерів за віком.