Нещодавно івано-франківські податківці  для суб’єктів господарювання Івано-Франківська провели тренінг на тему: «Зміни до форми декларації акцизного податку».

 Відкриваючи захід заступник начальника інспекції - начальник відділу організації роботи Олена Мухіна зазначила, що фіскальна служба робить усе необхідне, аби налагодити конструктивний діалог з бізнес-середовищем та активно реагує на потреби платників податків, намагаючись своєчасно інформувати суб’єктів господарювання про всі законодавчі нововведення.

  Начальник відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Галина Напраснікова проінформувала присутніх, про зміни до декларації акцизного податку та Порядку її заповнення відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 26 вересня 2016 року № 841, який набрав чинності 22.11.2016.

  Посадовиця зазначила, що вперше платники подають декларацію акцизного податку за новою формою не пізніше 20 січня 2017 року за грудень 2016 року. За листопад 2016 року платники подають декларацію за формою, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України № 14 від 23 січня 2015 року.

Нова форма декларації складається із загальної частини, що містить обов’язкові реквізити платника акцизного податку, та шести розділів (А, Б, В, Г, Д, Е), що складаються платниками незалежно від виду господарської діяльності, а також розділу, що заповнюється працівниками Державної фіскальної служби після подання декларації, зазначила вона.

Галина Напраснікова наголосила, що основним нововведенням є те, що Декларацію доповнено новими додатками: «Розрахунок суми акцизного податку з реалізації пального» (додаток 1-1) та Заява про порушення особою, яка реалізує пальне, порядку заповнення та/або порядку реєстрації акцизної накладної/розрахунку коригування (додаток 9). З метою уникнення при заповнені помилок декларації акцизного податку з нумерації Декларації вилучено літеру «Г», у зв’язку з чим розділ «Г», став розділом «Д», відповідно розділ «Д», став розділом «Е».

Начальник відділу звернула увагу на правильність заповнення Додатку 6, викладеного у новій редакції та зазначила, що вказаний додаток заповнюється окремо для кожного місця здійснення реалізації підакцизних товарів з обов’язковим зазначенням відповідного коду органу місцевого самоврядування за КОАТУУ.

Крім того довела до відома присутніх, що платники податків, які реалізують пальне, а також платники, які мають діючі (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно з законодавством, зобов’язані за кожний звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді. Неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати та сплачувати податки, збори, податкових декларацій (розрахунків) тягнуть за собою накладення штрафу визначених ст. 120 Податкового кодексу України.

Семінар відбувся у формі відкритого діалогу. Присутні мали можливість отримати особисту консультацію, пораду та обмінятися досвідом своєї роботи.

 

Прес-служба ДПІ у м. Івано-Франківську