Згідно частини першої ст. 297 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року  № 4495-VI зі змінами та доповненнями (далі – МКУ) у разі ввезення товарів на митну територію України суми митних платежів, нараховані органом доходів і зборів, підлягають сплаті до Державного бюджету України платником податків до або на день подання органу доходів і зборів митної декларації для митного оформлення, крім випадків, якщо відповідно до МКУ товари ввозяться на митну територію України із звільненням від оподаткування митними платежами.

При цьому суми митних платежів, нараховані органом доходів і зборів, підлягають сплаті до державного бюджету платником податків безпосередньо на єдиний казначейський рахунок (частина перша ст. 298 МКУ).

В свою чергу у разі несплати або неповної сплати митних платежів у встановлений строк такі платежі стягуються в порядку та строки, визначені Податковим кодексом України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (частина перша ст 303 МКУ).

Відповідно до положень частини сьомої ст. 269 МКУ порядок внесення змін до митних декларацій, їх відкликання та визнання недійсними визначається Кабінетом Міністрів України.

Порядок внесення змін до митної декларації та її відкликання визначено

пп. 33 – 38 Положення про митні декларації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 року № 450 (далі – Положення № 450).

Згідно з п. 37 Положення № 450 після завершення митного оформлення зміни до митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа (далі – МД) можуть вноситися, зокрема, шляхом заповнення та оформлення органом доходів і зборів аркуша коригування за формою згідно з додатком 4 до Положення № 450.

Внесення змін до МД шляхом оформлення аркуша коригування здійснюється в порядку, затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 06.11.2012 № 1145, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28.11.2012 за № 1995/22307 (далі – Порядок № 1145).

Так, аркуш коригування складається посадовою особою органу доходів і зборів, яким здійснювався випуск товарів за МД, у строк, що не перевищує 10 робочих днів з дня надходження до такого органу інформації про доплату сум митних платежів або реєстрації заяви декларанта (уповноваженої особи) у цьому органі.

У разі складання аркуша коригування у випадку доплати митних платежів заповнюються розділи II та III аркуша коригування (п. 12 Порядку № 1145).

При цьому у колонці «Дата» розділу III аркуша коригування зазначається дата перерахування коштів до Державного бюджету України.

Таким чином, платник податків здійснює доплату митних платежів у разі самостійного виявлення факту заниження податкового зобов’язання до Державного бюджету України.

Водночас для уточнення реквізитів бюджетних рахунків, на які необхідно перерахувати суму доплати митних платежів, платник податків може звернутися до органу доходів і зборів, яким буде оформлюватися аркуш коригування, для отримання відповідної інформації.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися уЗагальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 210.08).