Частиною шостою ст. 96 глави 17 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI зі змінами та доповненнями (далі – МКУ) встановлено, що при вивезенні за межі митної території України товарів, поміщених у митні режими експорту, реекспорту, тимчасового вивезення, переробки за межами митної території, положення цієї глави застосовуються з моменту початку переміщення зазначених товарів з органу доходів і зборів відправлення і до моменту пред’явлення їх органу доходів і зборів призначення.
Відповідно до частини другої ст. 191 МКУ перевізники зобов’язані, зокрема у строк, встановлений ст. 95 МКУ, доставляти товари до органу доходів і зборів призначення, а також подавати передбачені законодавством документи на них.
При цьому строки транзитних перевезень залежать виключно від виду транспорту.
В свою чергу до строків, зазначених у ст. 95 МКУ, не включається:
1) час дії обставин, зазначених у ст. 192 МКУ;
2) час зберігання товарів під митним контролем (за умови інформування органу доходів і зборів, який контролює їх переміщення);
3) час, необхідний для здійснення інших операцій з товарами, у випадках, передбачених розд. V МКУ (за умови інформування органу доходів і зборів, який контролює переміщення цих товарів).
Таким чином товар, поміщений в режим експорту, повинен бути доставлений від органу доходів і зборів, розташованого на митній території України, до пункту вивезення (пропуску) за межі митної території України у строк, встановлений ст. 95 МКУ а саме:
1) для автомобільного транспорту - 10 діб (у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці - 5 діб);
2) для залізничного транспорту - 28 діб;
3) для авіаційного транспорту - 5 діб;
4) для морського та річкового транспорту - 20 діб;
5) для трубопровідного транспорту - 31 доба;
6) для трубопровідного транспорту (з перевантаженням на інші види транспорту) - 90 діб.
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися уЗагальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 205.06).