Відповідно до п.п. 257.3.1 п. 257.3 ст. 257 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платник рентної плати до закінчення визначеного розд. II ПКУ граничного строку подання податкових декларацій за податковий (звітний) період, визначений ст. 257 ПКУ, подає до відповідного контролюючого органу за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, податкову декларацію, яка містить додатки, зокрема, з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин:
за місцезнаходженням ділянки надр, з якої видобуті корисні копалини, у разі розміщення такої ділянки надр у межах території України;
за місцем обліку платника рентної плати у разі розміщення ділянки надр, з якої видобуто корисні копалини, в межах континентального шельфу та/або виключної (морської) економічної зони України.
Базовий податковий (звітний) період для рентної плати дорівнює календарному кварталу, а для рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за видобування нафти, конденсату, природного газу, у тому числі газу, розчиненого у нафті (нафтового (попутного) газу), етану, пропану, бутану, дорівнює календарному місяцю (п. 257.1 ст. 257 ПКУ).
Форма податкової декларації з рентної плати (далі – декларація) затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 719. Невід’ємною частиною декларації є додатки. Відповідний тип додатка забезпечує обчислення податкового зобов’язання за відповідним видом об’єкта оподаткування, зокрема:
розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин здійснюється за формою Додатку 1 до декларації (далі – Додаток 1);
розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводневої сировини здійснюється за формою Додатку 2 до декларації (далі – Додаток 2).
Форми Додатків 1 та 2 передбачає зазначення інформації щодо спеціального дозволу на користування ділянкою надр, з якої видобуто корисну копалину, зокрема: коду органу місцевого самоврядування за Класифікатором об’єктів адміністративно-територіального устрою України (далі – КОАТУУ) за місцезнаходженням ділянки надр, з якої видобуті корисні копалини, номер, дата видачі та строк дії спеціального дозволу, на підставі якого здійснюється видобування корисних копалин.
У випадку зазначення у спеціальному дозволі декількох видів корисних копалин платник складає окремий розрахунок за кожним видом корисних копалин, за яким визначається зобов’язання у такому розрахунку (примітка 11 до Додатка 1, примітка 12 до Додатка 2).
Враховуючи вищевикладене, суб’єкт господарювання, який видобуває корисні копалини на підставі отриманих спеціальних дозволів на декількох ділянках надр, у межах різних населених пунктів (сіл, селищ, міст) або за їх межами (КОАТУУ різні) подає до відповідного контролюючого органу (за кожним КОАТУУ контролюючого органу) за місцезнаходженням таких ділянок надр декларацію до якої додаються відповідні Додатки 1 або Додатки 2 окремо за кожною видобутою корисною копалиною (мінеральною сировиною) відповідно до кожного отриманого спеціального дозволу за кожним кодом органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням ділянки надр за КОАТУУ.
Якщо суб’єкт господарювання видобуває корисні копалини на підставі отриманих спеціальних дозволів на декількох ділянках надр у межах одного населеного пункту (села селища, міста) або за його межами (КОАТУУ один і той самий), то такий суб’єкт подає до контролюючого органу за місцезнаходженням таких ділянок надр одну декларацію разом з Додатками 1 або Додатками 2 окремо за кожною видобутою корисною копалиною (мінеральною сировиною) відповідно до кожного отриманого спеціального дозволу.
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися уЗагальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 130.04).