Як повідомили в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області, впродовж січня – вересня 2016 року платники податку, що працюють на спрощеній системі оподаткування, спрямували у місцеві бюджети 226,3 млн. грн. єдиного податку. У порівнянні з відповідним періодом минулого року сплата податку збільшилась на 71,4 млн. грн.
Із загальної суми надходжень значну питому вагу – 157,3 млн. грн. становлять кошти, сплачені фізичними особами – підприємцями. Підприємства області з початку року спрямували до бюджету 56,3 млн. грн. єдиного податку. Також суттєво поповнили скарбниці місцевих громад і сільгосптоваровиробники регіону – 12,7 млн. грн.
Нагадаємо, відповідно до статті 293 Податкового кодексу України ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць: для першої групи платників єдиного податку - у межах до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати; для другої групи платників єдиного податку - у межах до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.
Відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у розмірі 3 відсотки доходу - у разі сплати податку на додану вартість; 5 відсотків доходу - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.
Для 4-ї групи - розмір ставок податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду залежить від категорії земель, їх розташування та становить (у відсотках бази оподаткування):
- для ріллі, сіножатей і пасовищ (крім ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, а також ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди) - 0,81;
- для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, - 0,49;
- для багаторічних насаджень (крім багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях) - 0,49;
- для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, - 0,16;
- для земель водного фонду – 2,43;
- для ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників, які спеціалізуються на виробництві (вирощуванні) та переробці продукції рослинництва на закритому ґрунті, або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди, - 5,4.