Перерахування сум податкового зобов’язання з акцизного податку з реалізованого пального протягом звітного періоду, задекларованого в декларації з акцизного податку за звітний період, здійснюється платником податку самостійно з власного поточного рахунка до відповідного бюджету в строки, передбачені Податковим кодексом України (далі – ПКУ) з урахуванням сум податку, що були перераховані таким платником на його електронний рахунок (п. 24 розд. ІІІ Порядку № 113).
У разі коли у платника податку виникає потреба поповнити обсяги залишків пального в системі електронного адміністрування реалізації пального (далі – СЕАРП), він має право надіслати ДФС заявку на поповнення обсягів залишку пального, яка реєструється ДФС в СЕАРП, за умови наявності у такого платника, зокрема сум залишку акцизного податку, перерахованого платником на електронний рахунок, або овердрафту, який передбачає відтермінування сплати акцизного податку. (п. 33 розд. IV Порядку № 113).
Платникам податку – виробникам пального, якими були задекларовані до сплати до бюджету та погашені зобов’язання з акцизного податку з реалізації пального у 12-місячному періоді починаючи з березня 2015 року, контролюючий орган відкриває на обліковій картці в СЕАРП овердрафт у сумі, що дорівнює середньомісячному розміру сум податку, які за останні 12 звітних (податкових) місяців (березень 2015 року – лютий 2016 року) були задекларовані платником до сплати до бюджету та погашені.
За рахунок сум такого овердрафту збільшуються показники суми залишку акцизного податку, на яку платник податку має право зареєструвати заявку на поповнення обсягів залишку пального в СЕАРП без наявності на обліковій картці в СЕАРП сум коштів сплаченого акцизного податку (п. 34 розд. IV Порядку № 113).П. 16 розд. ІІІ Порядку електронного адміністрування реалізації пального, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 року № 113 (далі – Порядок № 113), встановлено, що електронний рахунок відкривається платнику податку Казначейством автоматично без укладення договору та на безоплатній основі. На електронний рахунок платник податку зараховує необхідну суму коштів виключно з власного поточного рахунка.
Електронний рахунок відкривається платнику податку для перерахування акцизного податку в сумах, необхідних для реєстрації платником податку заявок на поповнення обсягів залишків пального.
Кошти, зараховані платником податку на електронний рахунок, автоматично перераховуються Казначейством на бюджетний рахунок, призначений для сплати акцизного податку з реалізації пального, протягом операційного дня, в який такі кошти зараховані на електронний рахунок (п. 21 розд. ІІІ Порядку № 113).
Таким чином платники, що реалізують пальне, сплачують податкове зобов’язання, визначене в декларації акцизного податку, до відповідного бюджету в строки, визначені ПКУ з урахуванням сум податку, що були перераховані таким платником на його електронний рахунок з власного поточного рахунку.
Помилково та/або надміру зараховані до бюджету кошти повертаються платнику в порядку, визначеному ст. 43 ПКУ.