Саме стільки земельного податку надійшло до місцевих бюджетів Надвірнянщини з початку року Це на  3,9 мільйонів гривень більше, ніж   минулоріч.

Зокрема, юридичними особами сплачено 8,5 млн.грн.,  фізичними особами - 1,6 млн. гривень. Показники січня – липня  минулого року перевищено юридичними особами на 3,4млн. грн., фізичними особами – на 0,5 мільйона гривень.

Нагадуємо, що плата за землю є складовою податку на майно та надходить до місцевих бюджетів. Нарахування фізичним особам сум земельного податку здійснюється податковими інспекціями, які видають платникові податкове повідомлення-рішення. Громадяни мають сплатити податок протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Плата за землю включає в себе два види обов’язкових платежів – земельний податок, який сплачують власники землі та землекористувачі, та орендну плату – орендарі земельних ділянок фізичні і юридичні особи.

Власники земельних ділянок – це юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), які відповідно до закону набули права власності на землю в Україні, а також територіальні громади та держава щодо земель комунальної та державної власності відповідно.

Землекористувачі – це юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди.