Начальником управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС в Івано-Франківській області Василем Макуловичем проведено веб-конференція з питань особливостей складання та подання звітності щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів
Marij
скільки подавати звітів, якщо є декілька ліцензій на право роздрібної торгівлі алкоголем та тютюном?
Василь Макулович
Порядком заповнення форми звітів № 1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі» та № 1-РТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі» встановлено, що ці звіти подають суб'єкти господарювання, які одержали ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами , незалежно від форми власності до органів ДФС за основним місцем обліку в електронній формі. При заповненні інформації у звіті № 1-РА у полі, в якому зазначаються реквізити ліцензій, вказується реєстраційний номер та термін дії отриманої ліцензії. При заповненні інформації про ліцензії у полі, в якому зазначаються реквізити респондента звіту № 1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі» та звіту № 1-РТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів в роздрібній мережі» вказується реєстраційний номер та строк дії отриманої ліцензії. У разі якщо суб’єкт господарювання має декілька діючих ліцензій у звітному періоді на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, то замість реєстраційних номерів таких ліцензій потрібно вказати кількість отриманих ліцензій. У такому випадку строк дії ліцензій не заповнюється.
Marij
Як робити заокруглювати показники при заповненні звіту та в яких одиницях виміру?
Василь Макулович
Звіт за формою № 1-РТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі» та порядок його заповнення затверджено наказом Міністерства фінансів України 11.02.2016 № 49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення». При складанні звіту № 1-РТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі» зокрема, відображаються показники: для сигарет з фільтром, сигарет без фільтра, сигар в млн. штук, для інших тютюнових виробів в млн. штук або тоннах з округленням до шести знаків після коми (наприклад 1 сигара відображається як 0,000001 млн. штук, одна пачка сигарет з фільтром (20 шт.) – як 0,000020 млн. штук, тютюнові вироби, що обліковуються в одиницях маси відображаються в тоннах: 1 г = 0,000001 т).
Олег Анатолійович
Чи відображається інформація за кодами 16 – 28 в звітах №1-РА та № 1-РТ?
Василь Макулович
Продукція за кодами 16 – 28, визначеними у додатку до наказу Мінфіну від 11.02.2016 № 49, відображається при заповненні розд. ІІ Форми звіту № 1-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту». Формами звітів № 1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі», № 1-РТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі» та порядками їх заповнення не передбачено відображення видів продукції, які не відносяться до алкогольних напоїв та тютюнових виробів (в т. ч. за кодами 16 – 28), визначеними у додатку до Наказу № 49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення».
Надія
Як у звітності про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі № 1-РА відображається повернення алкогольних напоїв?
Василь Макулович
У разі повернення раніше придбаної продукції, її обсяги відображаються з від’ємним значенням у тих самих графах (придбання, надходження або реалізації) Звітів № 1-ОА, № 1-ОТ, № 1-РА, № 1-РТ де такі обсяги вже відображались у попередніх звітах при проведенні первинної операції, тобто: – зменшують відповідні обсяги придбання, надходження або реалізації за звітний період на обсяги повернення; – відображаються зі знаком мінус у разі, якщо обсяги повернення перевищують обсяги придбання, надходження або реалізації у звітному періоді. При цьому у графі «Примітка» до відповідного виду продукції зазначається обсяг та тип проведеної операції (наприклад: «повернуто реалізованих 0,123456 тис. дал, або повернуто отриманих 0,123456 млн. штук). Повернення продукції відображається у звітах про обіг алкогольних напоїв та тютюнових виробів за той звітний період, у якому відбулось таке повернення. Якщо операції з придбання, надходження або реалізації продукції та її повернення відбулись в одному звітному періоді, обсяги за такими операціями у Звітах № 1-ОА, № 1-ОТ, № 1-РА, № 1-РТ не відображаються.
Володимир
Для чого подавати звіти РА чи РТ як податкова і так не може перевірити правильність їх заповнення. Хіба що камерально. Перевірки ж заборонені....
Василь Макулович
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 року №71-VIII встановлено, що у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України. Зазначене обмеження не поширюється на перевірки суб'єктів господарювання: - що ввозять на митну територію України та/або виро...ють та/або реалізують підакцизні товари; - щодо дотримання норм законодавства з питань наявності ліцензій; - щодо повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб; - щодо перевірок єдиного соціального внеску; - щодо відшкодування податку на додану вартість. Одночасно повідомляємо, що Статтею 16 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» встановлено, що суб’єкти господарювання, які отримали передбачені цим Законом ліцензії, подають щомісяця до 10 числа наступного місяця звіт про обсяги виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів. Так, відповідно до статті 16 вищевказаного Закону Наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 № 49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення» затверджено форми таких звітів. Отже, суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії на відповідний вид діяльності подають звіти за формами № 1-РС, № 2-РС, № 3-РС, № 1-ОА, № 1-ОТ, № 1-РА, № 1-РТ. При цьому відповідно до статті 17 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів, зокрема у разі подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати відповідні ліцензії – у розмірі 17000 гривень.