Сьогодні відбулася зустріч начальника Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Ірини Столярик з першим заступником бізнес-омбудсмена Ярославом Грегірчаком. У розмові також взяли участь в.о.начальника Івано-Франківської митниці ДФС Василь Шайда та керівники структурних підрозділів ГУ ДФС в області.
Під час зустрічі сторони обговори актуальні питання щодо реформування органів державної фіскальної служби, запобігання та протидії корупції, а також удосконалення процесів адміністрування податків і зборів. Крім того, особливу увагу приділено питанню приєднання України до міжнародної системи обміну інформацією, яка дозволить фіскальній службі отримувати дані з інших країн.
«Можу з впевненістю сказати, що сьогодні Україна знаходиться на шляху до покращення умов ведення бізнесу. З цією метою розпочато широку реформу податкової системи, реформу фіскальної служби, змінюються акценти в нашій роботі, вдосконалюються процеси адміністрування податків і зборів та надання сервісних послуг, - сказала Ірина Столярик. - Останні зміни податкової системи, а також вдосконалення процесів адміністрування податків і зборів в основному позитивно відбилися на наповненні державного та місцевих бюджетів, пожвавили бізнесову діяльність в нашому регіоні. Так, спостерігається ріст податкових надходжень до бюджетів усіх рівнів, а також збільшується кількість суб’єктів господарювання як юридичних так і фізичних осіб».
За словами головного податківця області, сьогодні увага керівництва фіскальної служби зосереджена на питаннях вдосконалення процесів адміністрування податків і зборів, надання високоякісного сервісу платникам податків з врахуванням оптимізації чисельності працівників податкової та боротьби з проявами корупції в фіскальних органах. Для органів ДФС області в цьому напрямку важлива співпраця з Офісом бізнес-омбудсмена, адже жодні реформи в фіскальній службі не можуть бути реалізовані без вдосконалення системи запобігання і протидії корупції.
Під час зустрічі Ярослав Грегірчак окреслив основні завдання та обов’язки Ради бізнес-омбудсмена та розповів про міжнародний досвід в оподаткуванні та профілактиці корупційних правопорушень.
Рада бізнес-омбудсмена - це незалежний постійно діючий консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів України (постанова № 691 від 26 листопада 2014 року та Меморандум про взаєморозуміння для української Антикорупційної ініціативи від 12 травня 2014 року), започаткований з метою створення прозорих умов роботи державних та місцевих органів влади, державних або підконтрольних державі компаній, а також для запобігання корупції.