Відповіді на запитання, під час проведення веб-конференції з питань подання звіту про обсяги виробництва, придбання та реалізації алкогольних напоїв і тютюнових виробів начальником управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС в Івано-Франківській області Василем Макуловичем
Олег
Чи можна відображати у звітах щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв: вина та виноматеріали лише за кодами 33, 40?
Василь Макулович
Продукція, яка відносяться до кодів 34-39, 41-46, відображається у звітах щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв двічі: перший раз як самостійний код та вид продукції (34-39, 41-46) та другий – у складі відповідного коду та виду продукції, до складу якого такий код та вид віднесено (33, 40). Тобто значення показників продукції: за кодом 33 «Вина виноградні» повинно дорівнювати або перевищувати сумарне значення показників за кодами 34 – 39; за кодом 40 «Виноматеріали» повинно дорівнювати або перевищувати сумарне значення показників за кодами 41 – 46; Водночас, не відображення у відповідних звітах обсягів продукції у графах «Вид продукції» та «Код продукції», у тому числі, по кодам 34 – 39, 41 – 46, вважається наданням звіту з недостовірними даними незалежно від заповнення показників по кодам 33, 40 за що застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 17000 гривень.
Тарас
Як заповнюється колонка «одиниці виміру» звіту № 1-РТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі»?
Василь Макулович
Звіт за формою № 1-РТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі» та порядок його заповнення затверджено наказом Міністерства фінансів України 11.02.2016 № 49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення». При складанні звіту № 1-РТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі» зокрема, відображаються показники: для сигарет з фільтром, сигарет без фільтра, сигар в млн. штук, для інших тютюнових виробів в млн. штук або тоннах з округленням до шести знаків після коми (наприклад 1 сигара відображається як 0,000001 млн. штук, одна пачка сигарет з фільтром (20 шт.) – як 0,000020 млн. штук, тютюнові вироби, що обліковуються в одиницях маси відображаються в тоннах: 1 г = 0,000001 т).
підприємець
Якщо черговий платіж за ліцензію на роздрібну торгівлю алкоголем сплачено невчасно, то ліцензія скасовується?
Василь Макулович
Відповідно до статті 15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР ”Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” дія ліцензії призупиняється у разі несвоєчасної сплати чергового платежу за ліцензію на підставі письмового розпорядження органу, який видав ліцензію, на термін до сплати заборгованості. Дія ліцензії вважається призупиненою з моменту одержання суб’єктом господарювання відповідного письмового розпорядження органу, який видав ліцензію, а її дія поновлюється з моменту зарахування відповідного чергового платежу за ліцензію до бюджету. Ліцензія анулюється шляхом прийняття органом, який видав ліцензію, відповідного письмового розпорядження на підставі, зокрема, несплати чергового платежу за ліцензію протягом 30 календарних днів від моменту призупинення ліцензії. Ліцензія анулюється та вважається недійсною з моменту одержання суб’єктом господарювання письмового розпорядження про її анулювання.
Anna
Доброго дня. У звіті про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі графу «строк дії ліцензії» обов’язково заповнювати?
Василь Макулович
Порядком заповнення форми звіту № 1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі» встановлено, що звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі подають суб'єкти господарювання, які одержали ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, незалежно від форми власності до органів ДФС за основним місцем обліку в електронній формі. При заповненні інформації у звіті № 1-РА у полі, в якому зазначаються реквізити ліцензій, вказується реєстраційний номер та термін дії отриманої ліцензії. У разі якщо суб'єкт господарювання має в своєму складі структурні одиниці, які не є юридичними особами Звіт № 1-РА заповнюється в цілому щодо підприємства з урахуванням усіх структурних одиниць (якщо суб'єкт господарювання має більше 1 ліцензії, то у графі «Реєстраційний номер ліцензії» зазначається загальна кількість ліцензій, тоді графа «строк дії ліцензії» не заповнюється).
Надія
Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі подано з помилками. Чи можна виправити помилки у звітності?
Василь Макулович
Звіт за формою № 1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі» та порядок його заповнення затверджено наказом Міністерства фінансів України 11.02.2016 № 49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення. При цьому порядком щодо заповнення зазначеного звіту не передбачено механізму виправлення помилок та подання уточнюючого звіту. Однак, платник податків, у разі виявлення помилки у звіті до закінчення терміну подання звітності, може звернутись письмово до контролюючого органу з обґрунтуванням обставин помилково поданої звітності та проханням її не визнання, а також повторно сформувати та подати з виправленими показниками такий звіт.
Нагадую, що відповідно до статті 17 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів, зокрема у разі подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати відповідні ліцензії – у розмірі 17000 гривень.