Днями у Долинській ОДПІ начальник відділу податків і зборів з фізичних осіб Долинської ОДПІ Ольга Баланда провела сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з платниками податків на тему: «Нарахування та сплата єдиного соціального внеску».
Пропонуємо найактуальніші питанння, які надійшли від платників податків.
Коли останній термін сплати єдиного соціального внеску у травні поточного року?
Згідно абз. першого ч. 8 ст. 9 Закону України № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» термін сплати єдиного соціального внеску за квітень 2016 року закінчується 20 травня 2016 року.
Коли останній термін подання звіту по єдиному внеску, нарахованому за попередній календарний місяць роботодавцями за найманих працівників ?
Згідно п. 4 ч.2 ст.6 Закону України № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Наказу МФУ №435 від 14.04.2015 останній день подання звіту по єдиному внеску, нарахованому за попередній календарний місяць роботодавцями за найманих працівників - 20 травня 2016 року.
Чи застосовуються пеня та штрафні санкції за несплату або несвоєчасну сплату єдиного соціального внеску?
За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску сплачується пеня в розмірі 0,1 % суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Чи змінився з 1 травня цього року розмір мінімального страхового внеску?
З 1 травня 2016 року в Україні збільшено розміри прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати з 1378 грн. до 1450 грн.
Ставка для нарахування єдиного соціального внеску з 1 січня 2016 року становить 22% до визначеної бази нарахування. В пункті 5 статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» установлено порядок нарахування єдиного соціального внеску (далі - ЄСВ), якщо база його нарахування не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід. В такому випадку сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), і ставки ЄСВ (22%).
Тому, з 1 травня розмір мінімального страхового внеску становитиме 319,00 грн. (1450 грн. * 22%).
Чи змінилися ставки єдиного податку для спрощенців I і II групи з 1 травня 2016 року?
Ставки єдиного податку для спрощенців I і II групи з 1 травня 2016 року залишаться незмінними, оскільки їх розмір прив’язано до рівня мінімальної заробітної плати, чинної на 1 січня поточного року. Так, розміри єдиного податку в 2016 році для І та ІІ груп становитимуть 137,80 грн. та 275,60 відповідно.
В якому розмірі повинні сплачувати ЄСВ фізичні особи підприємці за себе, перебуваючи платниками єдиного податку та самозайняті особи?
На рівні мінімального страхового внеску повинні сплачувати ЄСВ за себе фізособи-підприємці платники єдиного податку та самозайняті особи. З 1 травня розмір мінімального страхового внеску становитиме 319,00 грн. (1450 грн. *22%).
Як виправити помилку у звіті форми № 1ДФ?
Насамперед, слід врахувати період, за який виправляємо помилки або неточності. Якщо недостовірні відомості виявлено у звітності, яка сформована та подана за звітний квартал до закінчення граничного строку його подання, у реквізитах розрахунку відмічається відповідна клітинка «Звітний новий». Якщо ж термін подання форми № 1ДФ вже минув - у реквізитах відмічаємо - "Уточнюючий". Порядок заповнення звітного нового та уточнюючого податкових розрахунків є однаковим.
Реквізити «Порція», «Працювало за трудовими договорами (контрактами)», «Працювало за цивільно-правовими договорами» повинні відповідати тим, що були зазначені у звіті, який коригується.
Слід враховувати, що методика виправлення помилок у формі № 1ДФ кардинально відрізняється від виправлення помилок в інших податкових деклараціях. Якщо помилка стосується ПДФО, то у розділі І Податкового розрахунку слід проставити інформацію лише за рядками й реквізитами, які уточнюються. Отож, у випадку виявлення помилки у попередній звітності, слід продублювати всі графи помилкового рядка та у графі 9 указати "1" – на його виключення. Щодо інформації, яку пропустили та не включили у попередню звітність – у рядку заповнюються усі графи та у графі 9 вказується "0" - на введення рядка. Тобто, в оновленій звітності має бути наведена інформація лише за рядками, які виправляються чи прибираються або ж додаються – в одних рядках буде зазначено інформацію, яка виключає попередньо задекларовані дані, в інших – відображається вірна інформація. Рядки з достовірними даними з раніше поданої №1ДФ дублювати не потрібно, оскільки це призведе до подвоєння інформації.
Якщо ж виникла потреба уточнити раніше задекларовані дані щодо військового збору, порядок виправлення помилок наступний. Для виключення помилкового рядка з попередньо введеної інформації у розділі ІІ Податкового розрахунку у рядку "Військовий збір - виключення****" потрібно повторити всі графи помилкового рядка, а в рядку "Військовий збір" відобразити правильну інформацію.