Запровадження системи електронного адміністрування податку на додану вартість дало позитивний ефект у вигляді зниження ризиків формування фіктивного кредиту та унеможливлення отримання неправомірного відшкодування ПДВ з бюджету, скорочення обсягів тіньової економіки та витрат держави на адміністрування ПДВ. Про це заявила начальник Головного управління ДФС в області Ірина Столярик.

Як повідомила головний податківець області, середньомісячні надходження цього податку у 2015 році збільшились майже на 22 млн. грн. та склали 51,6 млн. грн., а у 2016 році – ще майже на 10 млн. грн. та склали 61,2 млн. грн. Загалом, прикарпатські суб’єкти господарювання в січні-березні п.р. перерахували до бюджету 183,7 млн. грн.

Нагадаємо, систему електронного адміністрування податку на додану вартість запроваджено з 1 лютого 2015 року – у тестовому режимі, а з 1 липня минулого року – на постійній основі.

Відповідні новації передбачають реєстрацію в Єдиному реєстрі податкових накладних всіх податкових накладних  та розрахунків коригування до них (у тому числі які не надаються покупцю, виписані за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування) незалежно від розміру податку на додану вартість в одній податковій накладній / розрахунку коригування.

Термін реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в ЄРПН із запровадженням системи електронного адміністрування ПДВ залишився без змін та становить 15 календарних днів з дати складання відповідного документа. При цьому слід мати на увазі, що з 01.07.2015р. за порушення вказаного терміну реєстрації в ЄРПН від одного до п’ятнадцяти календарних днів передбачено штрафну санкцію у розмірі 10 відсотків від суми ПДВ зазначеної у податкових накладних/розрахунках коригування (від 15 до понад 61 день - штраф, який встановлюється у відсотках від суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування).

Таким чином, при реєстрації податкової накладної або розрахунку коригування в ЄРПН відбувається перевірка наявності у платника, який здійснює таку реєстрацію, достатньої реєстраційної суми. Тобто для отримання можливості зареєструвати в ЄРПН податкову накладну або розрахунок коригування реєстраційна сума платника податку повинна бути більшою або дорівнювати сумі ПДВ, зазначеній у вказаних документах.