Кількість документальних перевірок прикарпатських суб’єктів господарювання значно зменшилась, а їх результативність зросла, що свідчить про послаблення податкового тиску на представників бізнесу. Про це заявила начальник Головного управління ДФС в області Ірина Столярик.
За її словами, з початку року проведено 114 перевірок суб’єктів господарської діяльності, що на 172 менше, ніж минулоріч. При цьому за результатами таких перевірок платникам податків донараховано 23,2 млн. грн. податків та штрафних санкцій, що на 2 млн. грн. більше аналогічного періоду минулого року.
«Уникнення зайвого втручання в роботу суб’єктів господарювання області - це головне завдання в нашій роботі, адже я чудово розумію, як важко працюється сьогодні підприємцю в таких складних економічних умовах, - зазначила Ірина Столярик. - Сьогодні ми акцентуємо свою роботу не на контрольно – перевірочних заходах, а на роз’ясненні суб’єктам господарювання вимог діючого законодавства. Ми зустрічаємося з представниками бізнесу, у яких є ризик порушення податкового законодавства, роз’яснюємо всі переваги прозорої діяльності, інформуємо про відповідальність за порушення законодавства і лише після того, вживаємо всіх передбачених законодавством контрольно – перевірочних заходів».
Нагадаємо, з 1 січня 2015 року запроваджено мораторій на 2 роки на перевірки малого бізнесу (з обсягом доходу до 20 млн. грн. у рік). Зазначене обмеження не поширюється на перевірки суб’єктів господарювання, що ввозять на митну територію України, виробляють або реалізують підакцизні товари, щодо дотримання норм законодавства з питань наявності ліцензій, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску, відшкодування податку на додану вартість, а також на перевірки платників єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп, крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів у дрібнороздрібній торговельній мережі через засоби пересувної мережі, за винятком платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію товарів через касові апарати, з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.
Крім того, з 1 січня 2016 року скорочено перелік та частково змінено обставини, за наявності яких може бути проведена позапланова документальна перевірка. Законом виключено можливiсть проведення перевiрок з питань дотримання податкового законодавства (крім валютного та іншого законодавства) у разi, якщо отримано податкову iнформацiю або за наслiдками перевiрок iнших платникiв податкiв виявлено факти, що свiдчать про порушення ним діючого законодавства. В таких випадках податківці мають підставу для проведення позапланової перевірки, лише тоді, коли платник податків протягом 10 робочих днів не надасть пояснення та відповідні документальні підтвердження на письмовий запит.
Також, тимчасово до 31 грудня 2016 року включно, платникам податків з обсягом доходів або операцій до 20 млн. грн. штрафи, нараховані на суму податкового зобов'язання, яке платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення, скасовуються протягом 10 днів з дня сплати податкового зобов'язання.