За словами заступника начальника ДПІ у Рожнятівському районі Петра Гошовського, за січень 2016 року надходження земельного податку від власників землі та землекористувачів склали 479,3 тис.грн., що на 128,3 тис.грн. більше, у порівнянні з відповідним періодом 2015 року. При цьому фізичними особами-землекористувачами сплачено – 71,8 тис.грн., юридичними – 407,5 тис.грн.

Посадовець нагадав про внесені зміни до законодавства, які слід врахувати при поданні розрахунку за 2016 рік, зокрема:

наказом Мінфіну від 16.06.2015 р. №560 затверджено нову форму Податкової декларації з плати за землю (земельного податку та/або орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності) для складання звітності, у тому числі і для самостійного виправлення помилок, допущених у податковій звітності за попередні звітні (податкові) періоди;

коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, розрахований відповідно до пункту 289.2 статті Податкового кодексу України, станом на 1 січня 2016 року становить 1,433;

коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів), застосовується  на 2016 рік із значенням 120 відсотків.

Також, при затвердженні нової грошової оцінки земель одночасно з податковою декларацією необхідно надавати довідку (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Як зазначив Петро Гошовський, своєчасне прийняття органами місцевого самоврядування відповідних ставок земельного податку, повне облікування об’єктів оподаткування та своєчасне оформлення документів на право користування землею сприятиме збільшенню надходжень до місцевих бюджетів плати за землю. А це, в свою чергу, розширить фінансові можливості територіальних громад району.