Надходження земельного податку та орендної плати за землю до місцевих бюджетів за  2015 рік перевищили показники попереднього року на 3,8 млн гривень і складають 11,6 млн гривень. При цьому фізичними особами-землекористувачами сплачено 1,7 млн.гривень, юридичними 9,9 млн.гривень. Про це повідомила під час зустрічі з платниками начальник ДПІ у Галицькому районі Олександра Верещак .

Посадовець нагадала платникам про особливості нарахування та сплати плати за землю в 2016 році. Також зазначила, що прийняття місцевими радами відповідних ставок земельного податку та максимально повний облік об’єктів оподаткування сприятиме збільшенню надхожень до місцевих бюджетів плати за землю. А це в свою чергу розширить фінансові можливості місцевих громад.

Варто нагадати, що наказом Мінфіну від 16.06.2015 р. №560 затверджено нову форму Податкової декларації з плати за землю (земельного податку та/або орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності) для складання звітності, у тому числі і для самостійного виправлення помилок, допущених у податковій звітності за попередні звітні (податкові) періоди.

Крім цього, землевласникам та орендарям земельних угідь варто врахувати, що з 1 січня 2016 року діють нові коефіцієнти індексації нормативної грошової оцінки землі. Зокрема, для ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей пасовищ та перелогів встановлено коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки землі на рівні 1,2. Нормативна грошова оцінка земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення здійснюється із застосування коефіцієнта 1,43.