Під час конференції, організованої Спілкою бухгалтерів Прикарпаття, фахівці ДПІ у м. Івано-Франківську спільно з платниками податків обговорили  нову податкову реформу, тобто зміни до Податкового кодексу, які слід очікувати вже з наступного року.

Начальник відділу комунікацій Івано-Франківської ДПІ розповіла, що на сьогодні є дві моделі такої реформи, запропоновані Міністерством фінансів України та Комітетом Верховної Ради з питань податкової та митної політики.

Мінфін пропонує лінійну модель оподаткування з застосуванням ставки 20% по чотирьох ключових податках: податку на прибуток, податку на додану вартість, податку на доходи фізичних осіб та єдиному внеску. При цьому ставки податків 0%, 7%, 15%, та інші, які застосовувались у цьому році при справлянні цих податків, скасовуються.

Запропонована модель також значно реформує спрощену систему оподаткування. Зокрема, зменшується кількість груп для «єдиноподатників», змінюються їх критерії і назва.

Крім того, пропонується скасувати спеціальні режим оподаткування ПДВ  для сільськогосподарських товаровиробників.

Проект парламентської податкової реформи представлено під назвою «Фіскальна лібералізація». Він передбачає застосування  значно нижчих базових ставок по: податку на прибуток та  податку на додану вартість - 15%, по податку на доходи фізичних осіб -  10%  та по єдиному внеску – 20%. Крім того, по податку на прибуток пропонується оподатковувати розподілений прибуток та прирівняні до нього платежі.

Також запропоновано збільшити до 10 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб, поріг для оподаткування пенсій, розшити коло осіб першого ступеня споріднення при оподаткуванні спадщини.

Щодо спрощеної системи, то запропоновано встановити обмеження, які зменшують ризики використання платників єдиного податку у схемах оптимізації іншими платниками на загальній системі. Зокрема, такі зміни торкнуться суб‘єктів ресторанного бізнесу; виробників, постачальників та реалізаторів дорогоцінного каміння і ювелірних виробів, тощо.

         Обговорення цих проектів податкової реформи на конференції викликало неабияке зацікавлення їх учасників. Адже запропонований законопроект парламентського комітету дає надії бізнесу створення унікальних фіскальних умов для розвитку бізнесу та відновлення економіки країни, виведення заробітних плат з «тіні», покращенню інвестиційного клімату, спрощення адміністрування податків.

         Конференція проходила в залі засідань готелю «Надія».

 

Підготовлено відділом комунікацій

 ДПІ у м. Івано-Франківську

ГУ ДФС в Івано-Франківській області