бухгалтер  14.08.2015 11:49

Помилково перераховані кошти на електронний рахунок повертають?

Роман Панасюк 14.08.2015 11:58

Якщо на дату подання податкової декларації з ПДВ сума коштів на рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ платника податку перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до поданої декларації, платник має право подати до контролюючого органу у складі такої декларації заяву, відповідно до якої такі кошти підлягають перерахуванню, зокрема, на поточний рахунок платника податку, реквізити якого платник зазначає в заяві, у сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу з податку та суму узгоджених податкових зобов’язань. Заява про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ платника податку, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету, є додатком 4 до декларації.

Для відповідного перерахування коштів ДФС надсилає Казначейству реєстр, у якому зазначаються найменування платника податку, податковий номер та індивідуальний податковий номер, сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету або на поточний рахунок платника податку, та реквізити такого рахунка (у разі подання платником податку заяви).

 

платник податків 14.08.2015 10:38

При реєстрації податкової накладної збільшувати реєстраційну суму на електронному рахунку треба тільки коштами?

Роман Панасюк 14.08.2015 11:24

При реєстрації податкової накладної збільшувати реєстраційну суму на електронному рахунку треба тільки коштами? 1 липня 2015 року система електронного адміністрування ПДВ запрацювала в звичайному режимі. З цієї дати реєстрація податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється виключно на суму податку, обраховану по формулі, визначеною пунктом 2001.3 статті 2001 Кодексу (далі – реєстраційна сума). Таким чином, з 1 липня 2015 року при реєстрації податкової накладної або розрахунку коригування в ЄРПН відбувається перевірка наявності у платника, який здійснює таку реєстрацію, достатньої реєстраційної суми. Тобто для отримання можливості зареєструвати в ЄРПН податкову накладну або розрахунок коригування реєстраційна сума платника податку повинна бути більшою або дорівнювати сумі ПДВ, зазначеній у вказаних документах. Якщо така реєстраційна сума є меншою ніж сума ПДВ, зазначена у податковій накладній або розрахунку коригування, у реєстрації вказаних податкової накладної або розрахунку коригування буде відмовлено. У такому випадку (в тому числі якщо реєстрацій сума має від’ємне значення) з метою отримання можливості зареєструвати податкову накладну або розрахунок коригування в ЄРПН платнику потрібно збільшити свою реєстраційну суму. Таке збільшення може бути здійснено за рахунок: отриманих податкових накладних та розрахунків коригуванні (які передбачають збільшення суми компенсації вартості поставлених товарів/послуг), складених на такого платника та зареєстрованих в ЄРПН; сплати ПДВ на митниці під час розмитнення товарів; поповнення рахунку платника в системі електронного адміністрування ПДВ, відкритого платнику у Держказначействі (електронний рахунок).

 

555 14.08.2015 09:19

Здійснюю роздрібну торгівлю пальним. Треба включати акциз до доходу підприємця- платника єдиного податку?

Роман Панасюк 14.08.2015 11:26

Суми акцизного податку, отримані платниками єдиного податку – суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів (роздрібний продаж паливно-мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів, та діяльність фізичних осіб з роздрібного продажу пива та столових вин), включаються до складу доходу платника єдиного податку. При цьому платники єдиного податку третьої групи справляють податок з доходу з урахуванням сум акцизного податку. Для платників єдиного податку третьої групи встановлюється відсоткова ставка податку у розмірі: 2 відсотки доходу – у разі сплати податку на додану вартість; 4 відсотки доходу – у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку (п. 293.3 ст. 293 Податкового кодексу)

 

Юрій 13.08.2015 23:42

Чи платиться податок, якщо двигун автомобіля більше 3000 куб., а авто куплене у іншого власника?

Роман Панасюк 14.08.2015 11:26

Відповідно до статті 267 розд. ХІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755–VI об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.. Отже, якщо ваш автомобіль використовується до 5 років він підлягає оподаткуванню. Цією ж статтею передбачено у разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт.

Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Також статтею визначено, що за об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу

 

ПП Яців 13.08.2015 18:31

Чи може роботодавець подати повідомлення про прийняття працівника на роботу поштою?

Роман Панасюк 14.08.2015 11:35

Повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізособою до територіальних органів ДФС за місцем обліку їх як платника ЄСВ, до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором:

 -засобами електронного зв’язку;

 -на паперових носіях разом із копією в електронній формі;

- на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Водночас постанова КМУ від 17.06.2015 № 413 не містить посилання на норми подання страхувальником повідомлення про прийняття працівника на роботу поштою.

 

таксист 13.08.2015 16:19

Доброго дня, роз"ясніть будь-ласка. чи потрібно перевізнику-єдинщику ліцензію?

Роман Панасюк 14.08.2015 11:30

З 28.06.2015 року набрав чинності Закон України № 222-VIII «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 02.03.2015р, яким спрощено порядок отримання ліцензій та зменшено кількість видів діяльності, яка потребує ліцензування. В переліку видів господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню є перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів річковим, морським, автомобільним, залізничним та повітряним транспортом, міжнародні перевезення пасажирів та вантажів автомобільним транспортом(ст.7 цього Закону). Діяльність з перевезення пасажирів ліцензувалася і раніше, а цим Законом підвищується відповідальність перевізників за здійснення перевезень без необхідних документів. Відповідно до діючого законодавства здійснювати пасажирські перевезення можна лише за наявності відповідних документів та дозволів.

Перелік документів, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення, передбачений статтею 39 Закону України "Про автомобільний транспорт", Провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом - тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів (тобто від 17000 до 34000 грн) громадян.

 

Денис 12.08.2015 22:39

Чи можна продати алкоголь іншому підприємцю, якщо в мене ліцензія тільки на роздрібну торгівлю? Дякую за відповідь.

Роман Панасюк 14.08.2015 11:32

Відповідно до ст. 1 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 481) ліцензія (спеціальний дозвіл) - документ державного зразка, який засвідчує право суб’єкта господарювання на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку. Оптова торгівля - діяльність по придбанню і відповідному перетворенню товарів для наступної їх реалізації суб’єктам господарювання роздрібної торгівлі, іншим суб’єктам господарювання. Роздрібна торгівля - діяльність по продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування. Згідно зі ст. 15 Закону № 481 оптова та роздрібна торгівля алкогольними напоями (тютюновими виробами) можуть здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензій. З урахуванням викладеного роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами за наявності ліцензії може здійснюватися суб’єктом господарювання безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання. Для реалізації іншим суб’єктам господарювання алкогольних напоїв (тютюнових виробів), суб’єкту господарювання необхідно придбати ліцензію на право оптової торгівлі такою продукцією.

 

Анна 12.08.2015 09:48

Мені не вистачає для призначення пенсії страхового стажу 3 місяці, чи можна заключити на такий період договір про добровільну участь, яким передбачено одноразова сплата?

Роман Панасюк 14.08.2015 11:36

Частиною п’ятою ст. 10 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування визначено, що договором про добровільну участь може бути передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (у тому числі за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року). При цьому сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок та більшою за суму ЄВ, обчисленого виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановлених на дату укладення договору. Одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди може бути здійснена за окремим договором, укладеним у порядку, передбаченому даним Законом. При цьому обмежень щодо строку, на який може укладатись договір про добровільну участь, яким передбачена одноразова сплата особою єдиного внеску за попередні періоди з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню чинним законодавством не визначено. Отже особа, якій не вистачає до страхового стажу декількох місяців, може заключити договір про добровільну участь, яким передбачена одноразова сплата єдиного внеску за попередні періоди з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року, в яких вона не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню на будь-який період, але не менше одного місяця. Однак сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок та більшою за суму єдиного внеску , обчисленого виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановлених на дату укладення договору.

 

Богдан 11.08.2015 17:10

В мене оптова торгівля на спрощеній системі, виручка майже мільйон гривень за цей рік, чи треба мені касовий апарат?

Роман Панасюк 14.08.2015 11:30

Законом України від 01.07.2015 р №569-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій», який набрав чинності з 23.07.2015 р. встановлено, що від застосування РРО звільняються фізичні особи –підприємці платники єдиного податку 1 групи, 2 і 3 груп незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.