Згідно з п.п. 4 п. 34 підрозд. 2 розд. ХХ Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) значення суми податку (позитивне або від’ємне), на яку платник має право зареєструвати податкові накладні / розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН), визначене п. 200 прим. 1.3 ст. 200 прим. 1 ПКУ, та значення усіх її складових, визначених ПКУ, дорівнюють нулю, крім значень її складових загальної суми податку за отриманими платником податковими накладними, зареєстрованими в ЄРПН, податковими накладними, складеними платником податку відповідно до п. 208.2 ст. 208 ПКУ та зареєстрованими в ЄРПН, та розрахунками коригування до таких податкових накладних, зареєстрованими в ЄРПН; загальної суми податку за виданими платником податковими накладними, зареєстрованими в ЄРПН та розрахунками коригування до таких податкових накладних, зареєстрованими в ЄРПН та загальної суми податку, сплаченого платником при ввезенні товарів на митну територію України, що були сформовані починаючи з 1 липня 2015 року.

Таке значення до 31 липня 2015 року автоматично збільшується контролюючим органом для платників податків, що застосовують звітний (податковий) період місяць, без проведення перевірок, передбачених ст. 200 ПКУ, на суму від’ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, та суму непогашеного від’ємного значення попередніх звітних (податкових) періодів на кінець поточного звітного (податкового) періоду, що зазначено в податковій звітності з податку на додану вартість, у якій відображаються розрахунки з бюджетом та/або відображаються операції, що стосуються спеціального режиму оподаткування відповідно до ст. 209 ПКУ, за червень 2015 року. На таку суму платником податку збільшується розмір суми податкового кредиту за звітний (податковий) період (липень 2015 року)

При цьому, перенесення до декларацій за липень 2015 року залишків від’ємного значення, яке обліковується у платників податку станом на 01.07.2015, здійснюється окремо:

по деклараціях, за якими здійснюються розрахунки з бюджетом (форма декларації 0110);

по деклараціях сільськогосподарського підприємства, що обрав спеціальний режим відповідно до ст. 209 ПКУ (форма декларацій 0121 – 0123);

по деклараціях сільськогосподарського підприємства, яке відповідно до пункту 209.18 ст. 209 ПКУ не зареєструвалося суб’єктом спеціального режиму оподаткування (форма декларації 0130).

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися уЗагальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 101.23).