Відкрив семінар виконувач обов’язків начальника ДПІ у Богородчанському районі Василь Понайда, який зауважив про важливість вивчення нововведень податкового законодавства.

Очільник інспекції особисто розповів учасникам семінару по питанню новацій по електронному адмініструванню ПДВ , зокрема про те, що з 29 липня 2015 року набув чинності Закон України від 16.07.2015р. № 643-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» (опубліковано у газеті «Голос України» від 29.07.2015р. № 135). Прийнятий Закон спрямований на удосконалення функціонування системи електронного адміністрування податку на додану вартість, яка з 1 липня 2015 року працює у звичайному режимі.

Державною фіскальною службою України розроблено «План заходів для забезпечення реалізації норм Закону №643 з удосконалення СЕА», який розміщено на офіційному веб-порталі за посиланням:http://sfs.gov.ua/media-tsentr/novini/208777.html.

«Запровадження такої системи направлено на зниження ризиків формування фіктивного кредиту та унеможливлення отримання неправомірного відшкодування ПДВ з бюджету, скорочення обсягів тіньової економіки в країні та витрат держави на адміністрування ПДВ, зменшення впливу людського фактору та кількості обтяжливих для бізнесу звірок та перевірок»,-  зазначив керівник податкової.

Нагадаємо, з 1 липня поточного року податковий кредит звітного періоду формується за всіма без винятку отриманими та зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними. Якщо придбані товари, послуги чи основні засоби будуть використані в негосподарській діяльності або в операціях, що не обкладаються ПДВ, необхідно нарахувати податкові зобов’язання, виходячи з вартості таких придбань, та не пізніше останнього календарного дня звітного періоду скласти податкову накладну, зареєструвавши її в ЄРПН у терміни, встановлені Податковим кодексом для такої реєстрації.

Для того, щоб правильно відобразити у складі податкової звітності податкові накладні, які були складені в одному звітному періоді, а  зареєстровані в ЄРПН в іншому, слід проаналізувати причину. Якщо податкова накладна зареєстрована в ЄРПН своєчасно, тобто протягом 15-ти календарних днів, що настають за датою її складання, така податкова накладна включається до складу податкового кредиту звітного періоду, в якому її було складено. Якщо ж податкові накладні були зареєстровані в ЄРПН з порушенням встановленого строку, вони включаються до податкового кредиту того звітного періоду, в якому їх було зареєстровано в ЄРПН, тощо.

Старший державний ревізор-інспектор відділу доходів і зборів з фізичних осіб Марія Перегінець розповіла учасникам семінару про:

- понижуючий коефіцієнт та умови для його застосування;

- порядок подання звітності по єдиному внеску в тому числі в електронному вигляді;

  - застосування та розмір штрафних санкцій за порушення термінів сплати та подання звітів по єдиному соціальному внеску;

- адміністративна відповідальність за порушення термінів сплати та подання звітів по єдиному соціальному внеску.

Щодо відповідальності нагадаємо платникам, що якщо за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладався штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум, то у зв’язку зі змінами за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску буде накладатися штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Тобто до платників, які допустили такі порушення у період до 31.12.2014 включно (дата зобов’язання (недоїмка) припадає на період до 31.12.2014 включно), за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску до платників застосовується штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

До платників, які допустили такі порушення у період з 01.01.2015, за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску до платників застосовується штраф у розмірі 20 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Також додано нову штрафну санкцію за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, відтепер фіскальний орган за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою фірмою звітності з єдиного внеску накладає штраф в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою.

Ті самі дії, вчинені платником єдиного внеску, до якого протягом календарного року було застосовано штраф за таке порушення, — тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом.

Начальник відділу реєстрації платників та електронних сервісів Дмитро Амброзяк розповів платникам про порядок застосування реєстраторів розрахункових операцій, зокрема про те, що:                     

 З 23 липня 2015 року набув чинності Закон України від 01.07.2015р № 569-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій».

 Відповідно до змін, внесених цим Законом до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку: першої групи; другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1млн. гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

 Також роз’яснено платникам про відповідальність згідно ст.17 вказаного Закону у випадку порушень.

 На всі запитання, які надходили під час семінару від платників податків, фахівцями були надані вичерпні відповіді.