Артур
я купив машину в липні? Я повинен за цілий рік платити податок?
Ірина Кучер
Відповідно до ст. 267 розд. ХІІ Податкового кодексу України у разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування. Новим власником податок сплачується починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт.За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.
Лілія
Чи платить податок дитина-сирота, якщо вона має квартиру?
Ірина Кучер
Відповідно до статті 266 Податкового кодексу України не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об’єкта на дитину.
vodiy
За які авто треба платити податок?
Ірина Кучер
Дякую за питання. Відповідно до статті 267 Податкового кодексу України об"єктом оподаткування є легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см. Ставка податку з розрахунку на календарний рік - 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування. Транспортний податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. Детальніше можете почитати на сайті ГУ ДФС в області за посиланням: http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-zmini-2015/podatkovi-zmini-dlya-fizichnih-osib/mistseviy-podatok-na-mayno/transportniy-podatok/
Iryna
Dobrogo dna! u mene v Ukraini dvi kvartyry 75 m. i 126 m. v Lvivskij oblasti i v Ivano-Frankivsku, ale ja propysana v Ivano-Frankivsku. Chy treba meni splachuvaty podatok za kvartyry i skilku. i chy mojut dity splatyty za mene/ Djakuu
Ірина Кучер
Обчислення суми податку з об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється податковими інспекціями за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості. Згідно чинного законодавства пільга надається на 120 м2 загальної площі однієї квартири. Загальна площа іншої квартири оподатковується в повному обсязі. Сума податку, розраховується податковою інспекцією власника такої нерухомості за ставками, що діяли в 2014 році.
Oleg
пільги при оплаті транспортного податку є?
Ірина Кучер
Стаття 267 Податкового кодексу України не містить норм щодо можливості застосування платниками податків пільг зі сплати транспортного податку.
Василь
Якими нормами регламентується нарахування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (квартира)? Замість діючих в 2014р. ст. 265.7.2, 265.7, 265.10 ?
Ірина Кучер
Нарахування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки регламентується статтею 266 Податкового кодексу України.
Арсен
власник нерухомості неповнолітня дитина. Чи платить вона податок?
Ірина Кучер
Грошові зобов’язання неповнолітніх осіб виконуються їх батьками (усиновителями), опікунами (піклувальниками) до набуття неповнолітніми особами цивільної дієздатності в повному обсязі. Відповідно до статті 6 Сімейного кодексу України правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття. Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років. Згідно з п. 99.2 cтатті 99 Податкового кодексу України грошові зобов’язання неповнолітніх осіб виконуються їх батьками (усиновителями), опікунами (піклувальниками) до набуття неповнолітніми особами цивільної дієздатності в повному обсязі. Батьки (усиновителі) неповнолітніх і неповнолітні у разі невиконання грошових зобов’язань неповнолітніх несуть солідарну майнову відповідальність за погашення грошових зобов’язань та податкового боргу.
марія
чи необхідно підприємству сплачувати податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за прохідну-санпропуник, яка необхідна для дотримання санітарних норм
Ірина Кучер
Відповідно до статті 266 Податкового кодексу не є об'єктом оподаткування: - об'єкти нежитлової нерухомості, які використовуються суб'єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність в малих архітектурних формах та на ринках; - будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств; - будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності; - об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємств; Якщо підприємство відноситься до вищевказаного переліку, податок сплачувати не потрібно