За матеріалами перевірки суб’єкта господарювання Івано-Франківщини, який здійснював оптову та роздрібну торгівлю скрапленим газом, працівники фіскальних органів донарахували 1,52 млн.грн. податкових зобов’язань разом із штрафними санкціями.

Податківці встановили, що ухиляючись від сплати податків, посадові особи проводили сумнівні фінансові оборудки та використовували фіктивних контрагентів, з окремими постачальниками операції мали безтоварний характер, тобто проводились «на папері». Внаслідок чого підприємством занижено податкові зобов’язання податку на додану вартість в сумі 639,6 тис. грн. та податку на прибуток – в сумі 575,7 тис. гривень. За ці порушення до підприємства застосовано штрафні санкції на загальну суму 303,8 тис. гривень.

Посадові особи підприємства погодились з визначеними в податковому повідомленні-рішенні сумами, однак, скориставшись можливістю застосування механізму податкового компромісу, сплатили до бюджету лише 60,8  тис.грн.

Нагадаємо, що Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на  додану вартість у разі застосування податкового компромісу», який Верховна Рада України  ухвалила 25 грудня 2014 року, набув чинності 17 січня 2015 року.

Відповідно до закону, податковий компроміс, з урахуванням строків давності, застосовується до правовідносин, що виникли до 1 квітня 2014 року, та поширюється виключно на податкові зобов’язання з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість незалежно від того, проводилися перевірки контролюючих органів чи ні за такі періоди. При застосуванні процедури податкового компромісу платник має сплатити 5 відс. від суми задекларованих або визначених у податковому повідомленні-рішенні податкових зобов'язань. Інші 95 відс. такої суми вважаються погашеними, а штрафні санкції та пеня не нараховуватимуться. При цьому, суб’єкт господарювання звільняється від фінансової, адміністративної та кримінальної відповідальності за несплачені податки.