В Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області відбулося чергове засідання громадської ради, під час якого обговорено актуальні питання діяльності установи, напрацьовано ряд пропозицій щодо вдосконалення роботи фіскальних органів області та внесення змін до діючого податкового законодавства.
Члени дорадчого органу розглянули пропозиції, напрацьовані робочими комісіями з питань підготовки пропозицій щодо вдосконалення податкового та митного законодавства та проаналізували окремі аспекти діяльності територіальних органів податкової служби.
Зокрема, представниками інститутів громадянського суспільства запропоновано:
1. збільшити обсяг доходу для фізичних осіб-підприємців, що застосовують спрощену систему оподаткування І групи до 500 тис. грн. на рік (на сьогодні - до 300 тисяч гривень), для ІІ групи – до 3 млн. грн. (на сьогодні - до 1,5 мільйона гривень);
2. встановити для фізичних осіб-підприємців, що застосовують спрощену систему оподаткування І та ІІ груп та найманих осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, єдині (фіксовані) ставки ЄСВ у розмірі 18%;
3. базою для нарахування ЄСВ для фізичних осіб-підприємців, що застосовують загальну систему оподаткування, встановити розмір мінімальної заробітної плати, а не розмір доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності;
4. доповнити перелік нерухомості, яка не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, гаражами, що безпосередньо використовуються у господарській діяльності автотранспортних підприємств;
5. скасувати норму Податкового кодексу України щодо обов’язкового застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами-підприємцями, що застосовують спрощену систему оподаткування ІІ та ІІІ груп;
6. зменшити ставки рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин, враховуючи глибину покладів а також змінити базу оподаткування на вартість фактично реалізованої продукції за певний період.
Зазначені ініціативи вирішено довести до членів Громадської ради при ДФС України та керівництва Державної фіскальної служби України для врахування під час підготовки відповідних змін діючого законодавства.
Також значна увага учасників засідання була приділена питанню надання фіскальними органами консультацій платникам податків. Учасники засідання заслухали інформацію члена Громадської ради про неналежне надання податковим органом консультації платнику податків та констатували, що такі випадки непоодинокі.
Громадська рада вирішила скерувати керівнику обласної фіскальної служби для оцінки та належного реагування запит платника податків та відповідь податкового органу.
Крім того, з метою забезпечення максимальної відкритості в роботі Ради та залучення до її роботи широкого кола представників громадськості її членами прийнято рішення про розміщення у друкованих ЗМІ та на інформаційних стендах Центрів обслуговування платників інформації про початок роботи новоствореного дорадчого органу та можливість звернення платників податків до керівника ради, його заступників чи голів робочих комісій.
Нагадаємо, до складу Громадської ради при Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області входять 42 представники інститутів громадянського суспільства. При раді створено чотири робочі комісії: з питань діяльності територіальних органів податкової служби, щодо діяльності митної служби, підготовки пропозицій щодо вдосконалення податкового та митного законодавства та з питань запобігання та протидії корупції та контрабанді.