На оздоровлення довкілля до бюджетів усіх рівнів надійшло 54,9 млн. гривень екологічного податку, що на 7,4 млн. гривень більше ніж торік. Із зазначеної суми до місцевої казни надійшло майже 43,9 млн. гривень податку. Про це повідомили в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області.
Відповідно до статті 240 Податкового кодексу України платниками екологічного податку є суб’єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, під час провадження діяльності яких здійснюються викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення; скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об`єкти; розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об`єктах) суб`єктів господарювання); утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.
Додатково повідомляємо, що Державна фіскальна служба України підготувала проект наказу "Про затвердження форми Податкової декларації екологічного податку". Проект наказу розроблено на заміну діючому наказу Державної податкової адміністрації України від 24 грудня 2010 року № 1010 „Про затвердження форми Податкової декларації з екологічного податку”.
Свої зауваження і пропозиції стосовно змісту регуляторного акту платники можуть надавати у письмовій та електронній формі до 10 квітня п.р. на адресу розробника: поштову – 04655, Львівська площа, буд. 8, Державна фіскальна служба України, Департамент оподаткування юридичних осіб, та електронну – avitenko@minrd.gov.ua, а також на поштову адресу Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва – 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, буд. 9/11.