З часу впровадження додаткового імпортного збору суб’єкти господарювання сплатили до Державного бюджету 23,3 млн. грн., або 16 відс. надходжень березня п.р. Про це повідомив в.о. начальника Івано-Франківської митниці ДФС Василь Шайда.
Як відомо, з метою стабілізації платіжного балансу України, з 25.02.15 року в Україні введено тимчасовий додатковий імпортний збір. Ставка збору визначається залежно від коду товару згідно УКТ ЗЕД, зокрема: 10 % - для товарів, що класифікуються в товарних групах 1-24 УКТ ЗЕД (кава, м'ясо, молочні продукти, цукор тощо) та 5 % - для товарів, що класифікуються в товарних групах 25-97 УКТ ЗЕД (метал, кераміка, одяг, судна, зброя тощо). Також, за ставкою 10 відсотків обкладатимуться товари, що підлягають оподаткуванню ввізним митом відповідно до ст. 374 Митного кодексу (наприклад, товари, що пересилаються в міжнародних експрес-відправленнях, сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 150 євро, але не перевищує еквівалент 10000 євро).
При цьому, не є об'єктами оподаткування додатковим імпортним збором життєво необхідні товари, до яких, зокрема, віднесені: нафта, газ природний, бензини, мазут і дизпаливо, вугілля, електроенергія, неопромінені паливні елементи, медичні вироби для проведення гемодіалізу і лікування онкологічних хворих тощо.
Загалом, з початку року суб’єктами господарювання перераховано до Державного бюджету 300,8 млн.грн митних платежів, з них майже половина цієї суми надійшла у березні – 146,1 млн. гривень.