Богдан 13.03.2015 10:58
Скільки можна перевозити пального (додатково), крім того, що є в баку автомобіля, при перетині кордону
Василь Шайда 13.03.2015 13:58
Особливості пропуску та оподаткування товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України громадянами, визначені розділом ХІІ Митного кодексу України від 13.03.2012 № 4495-VI зі змінами .
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 364 МКУ цей розділ регулює умови та порядок пропуску та оподаткування товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України громадянами для особистих, сімейних та інших потреб, не пов’язаних зі здійсненням підприємницької діяльності.
У випадку переміщення громадянами-підприємцями через митний кордон України товарів, пов’язаних зі здійсненням ними підприємницької діяльності, митне оформлення здійснюється в порядку, встановленому Кодексом та іншими законодавчими актами України для підприємств. Положення цього розділу в такому випадку не застосовуються.
Умови ввезення (пересилання) громадянами на митну територію України товарів (крім зазначених у ст. 375-377 МКУ, а саме домашніх тварин, алкогольних та тютюнових виробів, товарів за товарними позиціями 8701-8707, 8711, 8716 згідно з УКТ ЗЕД) визначено ч.ч. 1, 4, 6, 8 ст. 374 МКУ.
Слід зазначити, що всі ці норми ст. 374 МКУ містять обмеження: „крім підакцизних”.
Отже, для особистих, сімейних та інших потреб, не пов’язаних зі здійсненням підприємницької діяльності, громадяни не можуть ввозити на митну територію України нафтопродукти, за винятком пального, що міститься у звичайних баках транспортних засобів, установлених заводом-виробником.
Ігор 13.03.2015 09:19
Чи можу я ввести в Україну засоби захисту (каску, бронежилет) для особистого користування?
Василь Шайда 13.03.2015 13:58
Відповідно до ст. 197 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року
№ 4495-VI зі змінами та доповненнями, у випадках, передбачених законом, на окремі товари встановлюються обмеження щодо їх переміщення через митний кордон України. Пропуск таких товарів через митний кордон України та їх митне оформлення здійснюються контролюючими органами на підставі отриманих документів, які підтверджують дотримання зазначених обмежень, виданих державними органами, уповноваженими на здійснення відповідних контрольних функцій.
Переліки таких товарів, а також порядок видачі відповідних дозволів затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Порядок здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20 листопада 2003 року № 1807.
При цьому відповідно до позиції МL13d) Списку товарів військового призначення, міжнародні передачі яких підлягають державному контролю, наведеному у додатку до Порядку 1807, державному експортному контролю підлягають усі види міжнародних передач (експорт, імпорт, тимчасове вивезення, тимчасове ввезення, транзит) бронежилетів і захисного одягу, виготовлених відповідно до військових стандартів або технічних умов, чи їх еквіваленти та «спеціально призначені» для них «компоненти», окрім захисних костюмів або бронежилетів, призначених для персонального захисту їх власників.
Тобто, громадяни можуть ввозити на митну територію України у ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі засоби індивідуального захисту (бронежилети та інші засоби спеціального захисту) без дозволу Держекспортконтролю України в таких випадках:
якщо бронежилет є товаром військового призначення, але ввозиться в Україну його власником для персонального захисту;
якщо бронежилети або захисний одяг перебувають у своїх користувачів з метою їх власного захисту;
якщо бронежилети призначені тільки для забезпечення фронтального захисту як від уламків, так і від вибуху невійськових вибухових пристроїв.
Mustafa 13.03.2015 09:16
Я иностранец, могу ли я ездить на не растаможеном авто?
Василь Шайда 13.03.2015 13:24
Відповідно до ст.380 Митного кодексу України, громадяни-нерезиденти (фізичні особи: громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які мають постійне місце проживання за межами України, у тому числі ті, які тимчасово перебувають на території України), можуть ввозити на митну територію України транспортні засоби особистого користування на строк до одного року. Цей строк може бути продовжено митними органами з урахуванням дії обставин непереборної сили та особистих обставин громадян, які ввезли транспортні засоби, за умови документального підтвердження цих обставин, але не більше як на 60 днів. Обов’язковою умовою допуску цих транспортних засобів до тимчасового ввезення на митну територію України є реєстрація цих транспортних засобів в уповноважених органах іноземних держав.
Микола 13.03.2015 09:14
Скільки часу можна їздити в Україні на неразтоможеному авто?
Василь Шайда 13.03.2015 14:29
Відповідно до ст.380 Митного кодексу України, громадяни-резиденти (фізичні особи: громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які мають постійне місце проживання в Україні, у тому числі ті, які тимчасово перебувають за кордоном), які перебувають на тимчасовому консульському обліку в консульській установі України за кордоном, мають право ввозити на митну територію України під письмове зобов'язання про зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, один транспортний засіб особистого користування, що класифікується за товарною позицією 8703 (крім товарної під позиції 870310) згідно з УКТЗЕД, та причіп до нього, що класифікується за товарною під позицією 871610 згідно з УКТЗЕД (за умови ввезення разом із транспортним засобом) на строк, що не перевищує 60 днів протягом одного календарного року (який може бути як безперервним, так і з перервами), без сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів. Зазначені транспортні засоби можуть бути тимчасово ввезені на митну територію України за умови подання органу доходів і зборів документів, що підтверджують право власності громадянина на такі транспортні засоби та їх реєстрацію на території відповідної країни.
Згідно ст.381 Митного кодексу України громадянам дозволяється ввозити транспортні засоби особистого користування з метою транзиту через митну територію України за умови їх письмового декларування в порядку, передбаченому для громадян, та внесення на рахунок митного органу, що здійснив пропуск таких транспортних засобів на митну територію України, грошової застави в розмірі митних платежів, що підлягають сплаті при ввезенні таких транспортних засобів на митну територію України з метою вільного обігу Зазначені вимоги не поширюються на транспортні засоби, постійно зареєстровані у відповідних реєстраційних органах іноземної держави, що підтверджуються відповідним документом.
Відповідно до статті 95 Митного кодексу України для автомобільного транспорту граничний термін транзитного переміщення складає 10 діб (у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці – 5 діб).
Виходячи з вищевказаного, у разі якщо Ви перебуваєте на тимчасовому консульському обліку в консульській установі України за кордоном, Ви маєте право ввозити на митну територію України під письмове зобов'язання про зворотне вивезення за умови письмового декларування в порядку, передбаченому законодавством України для громадян, один транспортний засіб особистого користування, що класифікується за товарною позицією 8703 (крім товарної під позиції 870310) згідно з УКТЗЕД, та причіп до нього, що класифікується за товарною під позицією 871610 згідно з УКТЗЕД (за умови ввезення разом із транспортним засобом) на строк, що не перевищує 60 днів протягом одного календарного року (який може бути як безперервним, так і з перервами), без сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів за умови, що транспортний засіб постійно зареєстрований за кордоном та подання митному органу документів, що підтверджують Ваше право власності на автомобіль. У разі, якщо Ви не перебуваєте на тимчасовому консульському обліку в консульській установі України за кордоном, Ви можете ввезти транспортний засіб особистого користування на митну територію України з метою транзиту з дотриманням термінів, визначених ст. 95 Митного кодексу України.
Ulian 12.03.2015 12:05
Яку суму валюти можна ввести до України, не декларуючи її?
Василь Шайда 13.03.2015 13:58
Відповідно до «Інструкції про Порядок переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України» затвердженою постановою Правління Національного банку України від 27 травня 2008 року N 148 фізична особа має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10000 євро, без письмового декларування митному органу.
Фізична особа - резидент має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10000 євро, за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі та за наявності документів, що підтверджують зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах), виключно на ту суму, що перевищує в еквіваленті 10000 євро. Строк дії таких документів 30 календарних днів, починаючи з дня видачі.
Фізична особа - нерезидент має право ввозити в Україну готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10000 євро, за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі.
0601 12.03.2015 11:41
Доброго дня! Чи оподатковуються з нового року операції з імпорту відходів, брухту чорних і кольорових металів?
Василь Шайда 13.03.2015 14:09
Законом України від 28 грудня 2014 року №71–VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” продовжено до 01.01.2017 р. дію режиму звільнення від оподаткування податком на додану вартість для операцій з постачання, у тому числі операцій з імпорту, відходів та брухту чорних і кольорових металів, визначеного пунктом 223 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України.
При цьому переліки таких відходів та брухту чорних і кольорових металів затверджується Кабінетом Міністрів України.
Водночас дія постанови Кабінетом Міністрів України від 12 січня 2011 року №15, якою затверджено переліки відходів та брухту чорних і кольорових металів, операції з постачання яких тимчасово звільнялися від оподаткування податком на додану вартість, обмежувалась періодом до 2014 року. На сьогодні відповідного нормативно-правового акта Уряду, який визначав би переліки відходів та брухту чорних і кольорових металів, операції з постачання яких звільняються від оподаткування податком на додану вартість або продовжував би дію постанови №15, не прийнято.
Таким чином, як передбачено у листі ДФС України від 02.03.2015 р.№7012/7/99-99-19-03-02-17 «Про оподаткування податком на додану вартість», операції з постачання, у тому числі операції з імпорту, відходів та брухту чорних і кольорових металів, що здійснювалися (ються) суб’єктами господарювання з 01.01.2015 р. і до дати прийняття чинності відповідним нормативно-правовим актом Уряду, підлягають оподаткуванню податком на додану вартість у загальновстановленому порядку з нарахуванням податку за ставкою 20 відсотків.
Щоб відповісти на Ваше запитання необхідно встановити код товару згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі – УКТЗЕД).
Так, наприклад: відходи полімерів етилену – код за УКТЗЕД 3915100000, ставка мита 5 % від митної вартості, ставка додаткового мита – 5% від митної вартості, ПДВ – 20% від суми митної вартості, ввізного мита та додаткового мита; відходи полімерів пропілену – код за УКТЗЕД 3915901100 – ставка мита 2% від митної вартості, ставка додаткового мита – 5% від митної вартості, ПДВ – 20% від суми митної вартості, ввізного мита та додаткового мита.
Відходи чорних металів класифікуються у товарній позиції УКТЗЕД 7204. У рамках позиції існують різні ставки ввізного мита. Наприклад, “відходи та брухт ливарного чавуну” – код за УКТЗЕД 7204100000 – ставка мита 5 % від митної вартості, ставка додаткового мита – 5 % від митної вартості, ПДВ – 20% від суми митної вартості, ввізного мита та додаткового мита.
“Відходи та брухт чорних металів, луджені" - код за УКТЗЕД 7204 30 00 00 - ставка мита 0 % від митної вартості, ставка додаткового мита – 5% від митної вартості, ПДВ – 20 % від суми митної вартості, ввізного мита та додаткового мита. Товарна позиція 7204 включає 11 товарних підкатегорій з різними відходами чорних металів і з різними ставками ввізного мита на них. Для того щоб чітко визначити ставку ввізного мита необхідно знати точні характеристики відходів.
Аналогічна ситуація і з кольоровими металами. Ставки ввізного мита визначені Законом України від 19.09.2013 №584-VII "Про Митний тариф України".
Ставки додаткового ввізного мита визначені Законом України від 28.12.2014 №73-VIII " Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті XII Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року "
Ставка ПДВ встановлена Законом України від 02.12.2010 №2755-VI "Податковий Кодекс України ".
Віктор 12.03.2015 11:15
Чув, що при ввезенні автомобіля, який в подальшому переобладнюватиметься в пасажирський, потрібно платити податок. Розкажіть будь-ласка детально які атомобілі оподатковуються, коли сплачується податок та в яких розмірах. Дякую за можливість поставити запитання
Василь Шайда 13.03.2015 13:07
Моторні транспортні засоби для перевезення вантажів, що класифікується в товарній позиції УКТЗЕД за товарною позицією 8704 підлягають оподаткуванню:
- ввізним митом в розмірі 10 %;
- додатковим імпортним митом в розмірі 5 %;
- акцизним податком у відповідності до підпункту 215.3.52 пункту 215.3 статті 215 Податкового кодексу України;
- ПДВ в розмірі 20 %.
У разі якщо після сплати всіх необхідних митних платежів (виключно тих, що вказані вище) за митне оформлення т/з, Ви маєте намір переобладнати його у вантажо-пасажирський, то Вам необхідно звернутися в органи МРЕВ ДАІ МВС України для отримання інформації щодо розміру та ставки податку за переобладнання.