150306_n06989

 

Веб – конференція з питань застосування РРО та відповідальності за недотримання вимог діючого законодавства, проведена начальником відділу контролю за проведенням розрахункових операцій та проведення фактичних перевірок управління податкового та митного аудиту ГУ ДФС в Івано-Франківській області Галиною Галій.

 


 

Fiskal 

Якщо кілька фіскальних звітних чеків нероздруковано, шраф буде один, чи за кожен звіт ?

Галина Галій 

Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій. Про це зазначено у п. 9 ст. 3 Закону України від 6 липня 1995 року. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями. Відповідно до п. 4 ст. 17 Закону № 265 у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чека або його незберігання, до суб’єктів господарювання застосовується фінансова санкція у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Враховуючи вищенаведене, фінансова санкція у розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян передбачена за невиконання друку або незберігання одного фіскального звітного чека. Отже, у разі невиконання щоденного роздрукування декількох фіскальних звітних чеків до суб’єкта господарювання буде застосовано фінансова санкція за кожний такий нероздрукований чек.

K123 

Якщо при наданні послуг оформляються прибуткові та видаткові касові ордери та квитанції, штрафні санкції будуть за порушення РРО?

Галина Галій 

Відповідно до п. 9 розділу II «Прикінцеві положення» Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями, тимчасово до 1 липня 2015 року суб’єкти господарювання звільняються від санкцій за порушення вимог цього Закону. Це стосується надання послуг у разі проведення розрахунків у касах з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку; при виконанні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти у разі, якщо ці операції виконуються у касах уповноважених банків з оформленням розрахункових документів відповідно до нормативних актів Національного банку України, та операцій комерційних агентів банків з приймання готівки для подальшого її переказу; при продажу товарів у системах електронної торгівлі (комерції).

Аналогічне розяснення розміщено у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (ЗІР) у категорії 109.20

Анна 

Доброго дня! Питання: ФОП-и на єдиному податку групи 2 та 3, КВЕД: 49.31 Пасажирський наземний транспорт міського та приміського сполучення. Тобто займаються пасажирським перевезенням по місту. Водії видають пасажирам квитки з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю. Чи обов’язкове в даному випадку застосування РРО такими підприємцями-водіями? Чи в цьому разі достатньо того, що водій видає пасажиру квиток? Дякую!

Галина Галій 

Законом України від 28.12.2014року №71-VIII “Про внесення змін і доповнень до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” внесено зміни до Податкового кодексу України і, зокрема, Закону України від 06.07.1995р №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Метою змін до Кодексу та Закону №265 є вдосконалення механізму їх застосування та запобігання можливим порушенням з боку суб”єктів господарювання, які здійснюють готівкові розрахунки за товари (послуги). Основною зміною є те, що відповідно до пункту 296.10 Кодексу платники єдиного податку другої і третьої (фізичні особи-підприємці) груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій. У всіх інших випадках платники єдиного податку фізичні особи – підприємці другої і третьої груп зобов”язані застосовувати РРО. Вказані зміни стосуються конкретно визначеного способу діяльності, а не окремих форм ведення господарської діяльності та системи оподаткування. Зокрема, зазначені фізичні особи – підприємці, що є платниками єдиного податку, мають можливість проводити розрахунки без застосування РРО, а інші суб”єкти господарювання керуватимуться нормою щодо зобов”язання видавати особі, яка отримує товар (послугу), розрахунковий документ встановленої форми. При цьому зазначені зміни, відповідно до Прикінцевих положень Закону №71, вступають в силу: для платників єдиного податку третьої групи - з 1 липня 2015 року; для платників єдиного податку другої групи - з 1 січня 2016 року. Відповідно до п.4 статті 9 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при продажу проїзних і перевізних документів на залізничному (крім приміського) та авіаційному транспорті з оформленням розрахункових і звітних документів та на автомобільному транспорті з видачею талонів, квитанцій, квитків з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю, а також при продажу білетів державних лотерей через електронну систему прийняття ставок, що контролюється у режимі реального часу центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів.

Viatcheslav Lesovsky 

Як не порушити Закон про РРО платнику єдиного податку другої групи у випадку онлайн продажу при сплаті за товар після його отримання покупцем або при сплаті на картку? Що буде документом встановленої форми, який повинен отримати покупець? Чи потрібен онлайн магазину РРО при сплаті тільки на картку або безготівкових розрахунках?

Галина Галій 

Відповідно до п. 1 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані: - проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок. - видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції Згідно зі ст. 2 Закону розрахунковий документ - це документ установленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), який підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрований у встановленому порядку РРО або заповнений вручну. Підпунктом 12.4 п. 4 розд. І Постанови Правління Національного банку України «Про здійснення операцій з використанням електронних платіжних засобів» від 05.11.2014 № 705, визначено, що сліп - паперовий документ, який підтверджує здійснення операції з використанням платіжної картки і містить набір даних щодо цієї операції та реквізити платіжної картки. Тобто, сліп у розумінні Закону не є розрахунковим документом.

Галина 

Доброго дня! Чи потрібно застосовувати РРО підприємцю на 3 групі, якщо у своїй діяльності він застосовує лише безготівкові розрахункові рахунки у банківській установі? Дякую!

Галина Галій

Платники єдиного податку третьої групи з 1 липня 2015 року фізичні особи - підприємці повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій. РРО застосовуватимуть всі платники єдиного податку крім платників першої групи, а також другої і третьої груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі. У всіх інших випадках необхідно використовувати РРО. Такі зміни внесені Законом України від 28.12.2014 р. № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи». Крім того слід зазначити, що фізичні особи-підприємці 2 та 3 груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку і переведені у фіскальний режим роботи РРО, то з дати початку застосування таких РРО до 1 січня 2017 року звільняються від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО.

Андрій Петрович 

Доброго дня! Приватний підприємець, платник ЄП 3-групи ОДНОЧАСНО займається такими видами діяльності: 1). Надає послуги юридичній особі за КВЕД 2010: 62.09 (Інша діяльність у сфері інформаційних технологій і комп'ютерних систем) - одержує дохід через безготівкові операції на розрахунковий рахунок (як юридична особа) у банківській установі. 2). Займається роздрібною торгівлею з лотків і на ринках текстильними виробами, одягом і взуттям (КВЕД 47.82) -одежує дохід у готівковій формі. 1. Чи необхідне обов'язкове застосування РРО? 2. Чи необхідне обов'язкове застосування РРО у випадку фактичного припинення ОДНОГО з вищевказаних видів діяльності (цікавить ОБИДВА ВАРІАНТИ припинення виду діяльності за КВЕД)? Дякую.

Галина Галій 

Починаючи з 1 липня 2015 року фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку третьої групи повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій. З 1 січня 2016 року РРО застосовуватимуть всі платники єдиного податку крім платників першої групи, а також другої і третьої груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі. У всіх інших випадках необхідно використовувати РРО. Такі зміни передбачені Законом України від 28.12.2014 р. № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи». Одночасно, нагадуємо, що фізичні особи-підприємці 2 та 3 груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку і переведені у фіскальний режим роботи РРО, то з дати початку застосування таких РРО до 1 січня 2017 року звільняються від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО.

Петро 

Доброго дня! 1. Підприємство на загальній системі оподаткування здійснює діяльність з надання в оренду власних нежитлових приміщень та с/г техніки. Чи потрібно застосовувати РРО для проведення готівкових розрахунків при сплаті орендних платежів ? 2. Підприємство, що є платником єдиного податку 4-ї групи (в минулому - платник фіксованого податку) здійснює реалізацію вирощеної на власних виробничих потужностях худоби, реалізацію молока власного виробництва. Чи може таке підприємство не застосовувати РРО при розрахунках з покупцями, та виписувати прибуткові касові ордери? 3. Підприємство ресторанного господарства здійснює продаж алкогольних напоїв. Чи потрібно у фіскальному чеку передбачити окрему податкову групу для відображення сум нарахованого акцизного податку. Чи потрібно ресторану нараховати та сплачувати акцизний податок на реалізацію алкогольних коктейлів власного виробництва, до складу яких входять покупні алкогольні інгредієнти?

Галина Галій 

1, 2. Відповідно до статті 9 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон). Реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються: - при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку; - при виконанні усіх банківських послуг, крім операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, та операцій комерційних агентів банків з приймання готівки для подальшого її переказу; - при продажу проїзних і перевізних документів на залізничному (крім приміського) та авіаційному транспорті з оформленням розрахункових і звітних документів та на автомобільному транспорті з видачею талонів, квитанцій, квитків з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю, а також при продажу білетів державних лотерей через електронну систему прийняття ставок, що контролюється у режимі реального часу центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, та квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів; - при продажу товарів (наданні послуг) фізичними особами - підприємцями, які відносяться відповідно до Податкового кодексу України до груп платників єдиного податку, що не застосовують реєстратори розрахункових операцій; - при продажу товарів (крім підакцизних) (наданні послуг) особами, які отримали пільговий торговий патент для продажу товарів (надання послуг) відповідно до Податкового кодексу України; - при здійсненні фізичними особами торгівлі продуктовими або промисловими товарами за готівкові кошти на ринках; - при продажу у кіосках, з лотків та розносок газет, журналів та інших видань, листівок, конвертів, знаків поштової оплати, якщо питома вага такої продукції становить понад 50 відсотків загального товарообігу за відсутності продажу алкогольних напоїв та підакцизних непродовольчих товарів, а також при продажу жетонів та проїзних квитків у касах метрополітену; при продажу води, молока, квасу, олії та живої риби з автоцистерн, цистерн, бочок та бідонів; - страв та безалкогольних напоїв у їдальнях і буфетах загальноосвітніх навчальних закладів і професійно-технічних навчальних закладів під час навчального процесу; - якщо в місці отримання товарів (надання послуг) операції з розрахунків у готівковій формі не здійснюються (оптова торгівля тощо). У всіх інших випадках суб’єкти господарювання повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій. 3. Суб’єкти господарювання, які реалізовують підакцизні товари вроздріб, мають відобразити у фіскальному чеку суму акцизного податку. Щодо програмування РРО окремим рядком акцизного податку у чеку, необхідно звертатися до Центрів сервісного обслуговування. Роз’яснення щодо відображення у фіскальних касових чеках РРО акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів розміщено на офіційному порталі  ДФС України.

Інна 

Чи обов'язково застосовувати РРО юридичній особі-платнику єдиного податку третьої групи при розрахунках за оренду нерухомого майна, адже орендні операції не є послугою?

Галина Галій 

Платники єдиного податку третьої групи з 1 липня 2015 року фізичні особи - підприємці повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій. РРО застосовуватимуть всі платники єдиного податку крім платників першої групи, а також другої і третьої груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі. У всіх інших випадках необхідно використовувати РРО. Такі зміни внесені Законом України від 28.12.2014 р. № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи». Крім того слід зазначити, що фізичні особи-підприємці 2 та 3 груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку і переведені у фіскальний режим роботи РРО, то з дати початку застосування таких РРО до 1 січня 2017 року звільняються від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО.

Valya Deduh 

Добрий день. Якщо підприємство користується послугами платіжної системи наприклад Portmone, в послуги якого входить зарахування безготівкових коштів від клієнта на р/р підприємства. Хто в такому випадку повинен видавати фіскальний чек та реєструвати розрахункову операцію на РРО ?

Галина Галій 

Відповідно до п. 1 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані: - проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок. - видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції Згідно зі ст. 2 Закону, розрахунковий документ - це документ установленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), який підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрований у встановленому порядку РРО або заповнений вручну. Підпунктом 12.4 п. 4 розд. І Постанови Правління Національного банку України «Про здійснення операцій з використанням електронних платіжних засобів» від 05.11.2014 № 705, визначено, що сліп - паперовий документ, який підтверджує здійснення операції з використанням платіжної картки і містить набір даних щодо цієї операції та реквізити платіжної картки. Тобто, сліп у розумінні Закону не є розрахунковим документом.

Valya Deduh 

Добрий день. Якщо підприємство користується послугами платіжної системи наприклад Portmone, в послуги якого входить зарахування безготівкових коштів від клієнта на р/р підприємства. Хто в такому випадку повинен видавати фіскальний чек та реєструвати розрахункову операцію на РРО ?

Галина Галій 

Відповідно до п. 1 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані: - проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок. - видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції Згідно зі ст. 2 Закону, розрахунковий документ - це документ установленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), який підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрований у встановленому порядку РРО або заповнений вручну. Підпунктом 12.4 п. 4 розд. І Постанови Правління Національного банку України «Про здійснення операцій з використанням електронних платіжних засобів» від 05.11.2014 № 705, визначено, що сліп - паперовий документ, який підтверджує здійснення операції з використанням платіжної картки і містить набір даних щодо цієї операції та реквізити платіжної картки. Тобто, сліп у розумінні Закону не є розрахунковим документом.

Ольга 

Чи потрібно ФО-П на 3 групі єдиного податку застосовувати РРО, якщо він надає нежитлове приміщення та авто в оренду?

Галина Галій 

Платники єдиного податку третьої групи з 1 липня 2015 року фізичні особи - підприємці повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій. РРО застосовуватимуть всі платники єдиного податку крім платників першої групи, а також другої і третьої груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі. У всіх інших випадках необхідно використовувати РРО. Такі зміни внесені Законом України від 28.12.2014 р. № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи». Крім того слід зазначити, що фізичні особи-підприємці 2 та 3 груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку і переведені у фіскальний режим роботи РРО, то з дати початку застосування таких РРО до 1 січня 2017 року звільняються від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО.

Вадим Кондратьев 

Чи передбачена фінансова відповідальність за незабезпечення програмування окремим рядком акцизного податку в чекові РРО у 2015 році ?

Галина Галій 

Суб’єкти господарювання, які реалізовують підакцизні товари в роздріб, мають відобразити у фіскальному чеку суму акцизного податку. Щодо програмування РРО окремим рядком акцизного податку у чеку, необхідно звертатися до Центрів сервісного обслуговування. Роз’яснення щодо відображення у фіскальних касових чеках РРО акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів розміщено на офіційному порталі  ГУ ДФС в області.

Ольга Ларичева 

Працюю на загальній системі оподаткування,згідно із кодом 47.99 КВЕД (інші види торгівлі поза магазинами ) використовуючі безготівкову форму розрахунків за допомогою POS-терміналу. Чи необхідно мені встановлювати РРО ?

Галина Галій 

При здійсненні розрахунків з використанням РОS-терміналу суб’єкт господарювання повинен проводити розрахункові операції через зареєстрований реєстратор розрахункових операцій із роздрукуванням розрахункових документів. Згідно з ст. 3 Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” із змінами та доповненнями (далі - Закон) суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (п. 1 ст. 3 Закону), видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції (п. 2 ст. 3 Закону). Відповідно до ст. 2 Закону розрахунковий документ - документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну. У разі застосування при проведенні розрахунків з використанням платіжної картки платіжного терміналу, з’єднаного або поєднаного з реєстратором розрахункових операцій, касовий чек повинен додатково містити обов’язкові реквізити, визначені у пп. 3.6 п. 3 Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000 № 614, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2001 за № 105/5296 із змінами та доповненнями. Отже, при здійсненні розрахунків з використанням РОS-терміналу суб’єкт господарювання повинен проводити розрахункові операції через зареєстрований реєстратор розрахункових операцій із роздрукуванням розрахункових документів.

Дмитро 

1. Якщо я надаю послуги через мережу Інтернет тільки по "безналу". Мені потрібно купувати Касовий Апарат? 2. Як бути з платіжними системами WebMoney, Яндекс-Гроші, ... ? Підприємець 3-а категорія.

Галина Галій 

Суб’єкти господарювання при продажу товарів у мережі Інтернет, у тому числі фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку 3 груп з 1 липня 2015 р. повинні застосовувати РРО та видавати покупцю розрахунковий документ встановленої форми.

Олександр 

Доброго дня! Поясніть будь ласка, як бути підприємцям на 3 групі, що у своїй діяльності застосовують ВИКЛЮЧНО безготівкові розрахункові рахунки у банківській установі?

Галина Галій 

Починаючи з 1 липня 2015 року фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку третьої групи повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій. З 1 січня 2016 року РРО застосовуватимуть всі платники єдиного податку крім платників першої групи, а також другої і третьої груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі. У всіх інших випадках необхідно використовувати РРО. Такі зміни передбачені Законом України від 28.12.2014 р. № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи». Одночасно, зазначаємо, що платники єдиного податку 2 та 3 груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку і переведені у фіскальний режим роботи РРО, з дати початку застосування таких РРО до 1 січня 2017 року звільняються від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО.