З початку року до місцевих бюджетів Надвірнянського краю надійшло 86,8 мільйонів гривень податкових платежів, що на 1,6 мільйона більше, ніж торік. Традиційно у дохідній структурі домінуючу частку займає податок на доходи фізичних осіб, який складає 70 млн. грн., що на 2,8 млн. грн. більше минулорічних надходжень. Другою вагомою складовою доходів місцевих скарбниць належить малому бізнесу. «Спрощенці» перерахували до місцевих бюджетів 5,8 млн.грн. єдиного податку, перевищивши минулорічні показники на 0,6 млн. гривень.
Третьою вагомою складовою доходів місцевих скарбниць стала плата за землю. За десять місяців землекористувачі спрямували до казни понад 5 млн. гривень.
Надалі, кошти з місцевого бюджету спрямовуються на соціально-економічний розвиток регіону, тому важливо, що Концепція реформування податкової системи, яка широко обговорюється з громадськістю, передбачає розширення їх повноважень.
«Ми підтримуємо ініціативу Державної фіскальної служби України щодо зменшення податкового навантаження на заробітну плату, яка є основним джерелом надходжень до місцевих бюджетів. Також, позитивно оцінюємо пропозицію змін щодо визначення місцевими органами самоврядування розміру податку на нерухоме майно та надання пільг громадянам з огляду на рівень їхніх доходів»,- зазначає начальник ДПІ у Надвірнянському районі Василь Гнатюк.