Згідно Концепції пропонується зменшити кількість податків з 22 до 9. Буде скасовано 6 спеціальних податків і зборів, які сумарно генерують 2% доходів державного бюджету. Тобто це - малоефективні податки, які, тим не менше, потребують окремого адміністрування. Ще 13 податків і зборів пропонується об'єднати в 5. Але навіть таке скорочення - однозначний позитив для підприємств, адже в результаті зменшиться навантаження на бухгалтерії, поменшає платежів, звітів, перевірок бізнесу, скоротяться й витрати на облік податків.

Моделлю реформування єдиного внеску на загальнообов‘язкове державне соціальне страхування передбачено зменшення фіскального тиску на роботодавців, а саме застосування суттєво зниженої ставки – 15% із суми заробітної плати, що перевищує дві мінімальні, або 2436 грн. На виплати в межах зазначеної суми поширюватимуться чинні ставки (36,76 – 49,7%). Натомість підвищується відповідальність за ухилення від сплати ЄСВ.

Реформування податку на доходи фізичних осіб заплановано у двох аспектах:

- запровадження прогресивної шкали оподаткування пасивних доходів, крім дивідендів, які, як і раніше, оподатковуватимуться за ставкою 5%. Із процентів та інших пасивних доходів, сума яких перевищуватиме 500 тис. грн., справлятиметься 20%, а із суми, що перевищує 1 млн. грн., - 25% податку;

- загальне разове подання декларацій громадянами, які мають кошти в розмірі понад 200 тис. грн., з подальшим автоматичним зіставленням їхніх доходів і витрат.

Запропоновано знизити ставки єдиного податку й об‘єднати платників третьої – шостої груп в одну групу фізичних і юридичних осіб з річним обсягом доходів до 20 млн. грн. і необмеженою кількістю працівників. Ставка єдиного податку для таких «спрощенців» складатиме, якщо вони зареєстровані як платники ПДВ – 2%, не зареєстровані як платники ПДВ – 4%.

  Ознайомитися з Концепцією реформування податкової системи України можна на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України (www.sfs.gov.ua) у розділі «Громадські обговорення» (http://sfs.gov.ua/baneryi/gromadski-obgovorennya/gromadski-obgovorennya-kontseptsii-ref/). Електронна адреса для пропозицій громадськості: [email protected].

 

Підготовлено інформаційно-комунікаційним

 відділом  ДПІ у м. Івано-Франківську

ГУ ДФС в області