Сергій 17.10.2014 11:11
Як подавати звіт 1-ДФ за 3-й квартал 2014 р. в якій формі і в які термінм ?
Петро Кулик 20.10.2014 10:59
З 03.08.2014 року запроваджено військовий збір, суми якого необхідно зазначити в податковому розрахунку за формою №1ДФ за ІІІ квартал 2014 року. На сьогодні Державною фіскальною службою України розроблено та направлено до Міністерства фінансів України проект форми податкового розрахунку, який передбачає відображення податковим агентом загальної суми доходу, з якого утримано військовий збір за звітний період, без відображення персоніфікованих даних фізичних осіб – платників військового збору. До набрання чинності нової форми Податкового розрахунку №1ДФ, така звітність приймається за старою формою, яка затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 21 січня 2014 року № 49. Однак, після прийняття нової форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ), податкові агенти зобов’язані будуть за новою формою подати новий звітний (уточнюючий) податковий розрахунок за ІІІ квартал 2014 року. При цьому, будуть заповнюватися лише загальні суми нарахованих у звітному періоді доходів у вигляді процентів та доходів, із яких утримується військовий збір, і загальну суму утриманого з них податку. У зв’язку з тим, що вимога подання уточнюючого розрахунку виникла не з вини податкового агента, то штрафні санкції згідно з п. 119.2 ст. 119 ПКУ, застосовуватися не будуть.
Податковий розрахунок за формою №1ДФ за ІІІ квартал 2014 року необхідно подати не пізніше 10 листопада ц.р.
1234TERM 17.10.2014 09:31
У зв'язку з сімейними обставинами нашому працівнику вирішили виплатити матеріальну допомогу. Чи треба її оподаткувати військовим збором?
Петро Кулик 20.10.2014 09:14
Якщо працедавець надає окремим працівникам нецільову (матеріальну) допомогу за їх заявами у зв'язку з різними обставинами, яка не є систематичною, відповідно не входить до складу заробітної плати. Враховуючи визначення поняття заробітної плати та її структуру, виплата, яка носить разовий характер, наприклад, на вирішення соціально-побутових потреб, вона не входить до складу заробітної плати, тому не розглядається як об'єкт оподаткування військовим збором.
Ivanova 17.10.2014 09:29
Працювала неповний місяць, тому що хворіла. При нарахуванні зарплати, нараховано також лікарняні, з яких утримано військовий збір, чи правильно це зробили у бухгалтерії?
Петро Кулик 20.10.2014 09:13
Виплати по листках непрацездатності - лікарняних (оплата перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця та допомога по тимчасовій непрацездатності) прирівнюються до заробітної плати. Відповідно, при їх виплаті з таких сум нараховується військовий збір за ставкою 1,5 % від об'єкта оподаткування. Об'єктом оподаткування цим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, про це зазначено у змінах до Податкового кодексу України.
Зубів 15.10.2014 22:19
Фірма використовує авто працівника у виробничих цілях і виплачує йому орендну плату. На такі суми військовий збір нараховується?
Петро Кулик 20.10.2014 09:15
Об’єктом оподаткування збором є доходи, зокрема, у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами. Про це йдеться у пп. 1.2 п. 161 підрозділу 10 Розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України (далі - ПКУ). При цьому, ставка збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування. Якщо автомобіль перебуває в оренді суб’єкта господарювання, то орендна плата за договором оренди нерухомого (рухомого) майна фізичній особі, не є об’єктом оподаткування військовим збором. Аналогічне роз’яснення містяться у Загальнодоступному інформаційному ресурсі ДФС України (категорія 132.02).
Медик 15.10.2014 22:11
Мого сина призвали на військову службу, все закупляли за власні гроші. після повернення з АТО, знову буде служити. Чи є пільги по військовому податку, тому що зарплата і так невелика?
Петро Кулик 20.10.2014 09:12
В Україні введено новий загальнодержавний військовий збір введено тимчасово – з 3 серпня ц.р. до 1 січня 2015 року. Стягується із доходів фізичних осіб ставкою 1,5 %. Військовий збір нараховується на доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами. Запровадження військового збору прийнято Законом України від 31.07.2014 № 1621-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України". Збір нараховується на доходи у формі заробітної плати та інших виплат і винагород без вирахування сум податку на доходи фізичних осіб, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, у випадках, передбачених законом, тощо. Пільги щодо зменшення ставки збору, або для окремих категорій отримувачів зазначених доходів, законодавством не передбачено.
Пацієнт 14.10.2014 14:42
Сума коштів перераховується на рахунок лікарні для лікування працівника та придбання лікарських засобів. Чи є об'єктом оподаткування військовим збором так4а сума?
Петро Кулик 20.10.2014 09:11
Якщо сума коштів на лікування працівника та придбання лікарських засобів не виплачується особисто працівнику, а перераховується працедавцем на рахунок закладу охорони здоров'я, то це не є доходом. Отже, її можна розглядати як надання цільової благодійної допомоги разового характеру, що не є об'єктом оподаткування військовим збором.
SOLOMIA 14.10.2014 14:33
Чи оподатковується військовим збором сума середнього заробітку працівника, якого призвали військоматом на військову службу?
Петро Кулик 20.10.2014 09:10
Нарахування середнього заробітку працівників на час виконання державних або громадських обов'язків є гарантійною виплатою, яка входить до складу додаткової заробітної плати. А об'єктом оподаткування військовим збором є всі виплати, що належать до зарплати. Отже, на суму середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, нараховується військовий збір.