1234Tyna 10.10.2014 12:00
Чи змінюються з наступного року норми щодо бази оподаткування ПДВ?
Оксана Грушецька 10.10.2014 14:32
При визначенні бази оподаткування операцій з постачання товарів/послуг з 01.01.2015 р передбачається встановлення мінімального рівня бази оподаткування ПДВ: – для товарів/послуг – ціна придбання таких товарів/послуг; – для необоротних активів – балансова (залишкова) вартість за даними бухгалтерського обліку. У разі відсутності обліку необоротних активів – виходячи зі звичайної ціни. Зазначені норми не стосуються товарів/послуг, ціни на які підлягають державному регулюванню, а також газу, що постачається для потреб населення.
Настя 10.10.2014 10:24
Протягом якого терміну здійснюватиметься відшкодування в автоматичному режимі?
Оксана Грушецька 10.10.2014 14:33
Автоматичне бюджетне відшкодування здійснюватиметься за результатами камеральної перевірки податкової декларації з податку на додану вартість, яка проводиться протягом 20 календарних днів, наступних за граничним терміном отримання податкової декларації. Контролюючий орган зобов'язаний протягом трьох робочих днів після закінчення перевірки, зазначеної в пункті 2 цього розділу, надати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновок із зазначенням суми, що підлягає автоматичному відшкодуванню з бюджету. Орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, надає платнику податку суму автоматичного бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом трьох операційних днів після отримання висновку контролюючого органу.
Jimila 09.10.2014 20:46
як працюватиме електронне адміністрування ПДВ?
Оксана Грушецька 10.10.2014 15:00
З 01 січня 2015 року запроваджується нова система електронного адміністрування ПДВ. Розділ V Податкового кодексу України доповнено статтею 200¹, яка забезпечуватиме автоматичний облік в розрізі платників податку сум ПДВ: суми податку, що містяться у виданих та отриманих податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних; суми податку, сплачені платниками при ввезенні товару на митну територію України; суми поповнення та залишку коштів на рахунках в системі електронного адміністрування податку на додану вартість; суми податку, на яку платники мають право видати податкові накладні. Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість встановлюється Кабінетом Міністрів України. Платникам податку автоматично відкриваються рахунки в системі електронного адміністрування податку на додану вартість. Для відкриття рахунків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає банку, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, реєстр платників, в якому зазначаються назва платника, код ЄДРПОУ та індивідуальний податковий номер платника. Банк, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, визначається Кабінетом Міністрів України. З рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника перераховуються кошти до державного бюджету або на спеціальний рахунок платника - сільськогосподарського підприємства, що обрав спеціальний режим відповідно до статті 209 Податкового кодексу України, в сумі податкових зобов'язань з податку на додану вартість, що підлягає сплаті за наслідками звітного податкового періоду. За підсумками звітного податкового періоду, відповідно до задекларованих в податковій декларації результатів, платником проводиться розрахунок з бюджетом у порядку, визначеному статтею 200 Податкового кодексу України. Кошти, зараховані на рахунок платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, є коштами, які використовуються виключно у цілях, визначених пунктом 2001.5 статті 2001 Податкового кодексу України.
РОМА 09.10.2014 20:43
Чула, що з початку 2015 року реєстрації в Єдиному реєстрі підлягають усі податкові накладні. Чи так це?
Оксана Грушецька 10.10.2014 14:30
Так, усі податкові накладні (незалежно від суми ПДВ в одній податковій накладній) з нового року підлягатимуть реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних в електронному вигляді (відповідні зміни внесено до п.11 підрозділу 2 розділу XX ПКУ).
1860 09.10.2014 20:39
Чи потрібно подавати декларації з ПДВ в паперовиму вигляді?
Оксана Грушецька 10.10.2014 11:41
З 2015 року для всіх зареєстрованих платників ПДВ визначено обов’язок подання звітності до контролюючого органу виключно в електронному вигляді, з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису підзвітних осіб. При цьому подання декларацій з ПДВ в паперовому вигляді з 1 січня 2015 року не передбачено.
3981 09.10.2014 20:35
Чи спростяться вимоги до обовязкової реєстрації платником ПДВ з нового року?
Оксана Грушецька 10.10.2014 11:22
З наступного року обов’язковій реєстрації платниками податку на додану вартість підлягатимуть лише особи, у яких загальна сума від постачання товарів, що підлягають оподаткуванню за останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищуватиме 1 млн. грн. без врахування ПДВ. На сьогодні, діючим законодавством така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням у разі перевищення обсягу оподатковуваних операцій 300 тис.гривень (без урахування ПДВ).
Ivanna 08.10.2014 16:33
Моє підприємство на спецрежимі. Яка процедура сплати пдв для таких підприємств?
Оксана Грушецька 10.10.2014 15:19
У випадку якщо платник податку на дадану вартість, який застосовує спеціальний режим оподаткування у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства за результатами звітного періоду задекларував суми податку, які підлягають сплаті як до бюджету так і на його спеціальний рахунок, кошти з рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість у першу чергу перераховуються до бюджету, а у разі повного розрахунку з бюджетом – на спеціальний рахунок такого платника.
Галина 08.10.2014 16:16
Зміни впроваджуються з 1 січня 2015 року, податкові зобовязання, кредит формуватимуться з декларацій за грудень поданих у січні чи починаючи з січневих декларацій поданих у лютому 2015?
Оксана Грушецька 10.10.2014 15:09
Формування даних на підставі отриманих платником податку податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, що були складені за операціями, дата виникнення податкових зобов’язань за якими припадає на податковий період починаючи з 1 січня 2015 року, а також на підставі розрахунків коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Оля 08.10.2014 15:48
Яким чином за новими правилами необхідно складати податкові накладні та коригуючі до них?
Оксана Грушецька 10.10.2014 15:13
Відповідно до змін, внесених до Податкового кодексу України, скасовуються податкові накладні на паперових носіях. Зокрема, встановлюється норма, згідно з якою платник ПДВ зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) податкову накладну, складену в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного цифрового підпису уповноваженої платником особи, та зареєстровану в Єдиному реєстрі податкових накладних.
ОксанаВ. 07.10.2014 21:47
Читала про значні зміни з нового року в процесі відшкодування ПДВ. Думки бізнесменів розділилися - чи не ускладнить це роботу підприємцям і податковій.. яка ваша думка? Дякую
Оксана Грушецька 10.10.2014 14:28
Законом України від 31.07.2014 р. №1621-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України” внесено ряд змін до Розділу V "Податок на додану вартість”, що наберуть чинності з 01 січня 2015 року. Зокрема, законом запроваджується система електронного адміністрування ПДВ. Вважаю, такі нововведення є необхідними як для держави, так і для бізнесу. Це сприятиме зниженню тиску на бізнес, зменшення впливу людського фактора та зменшенню рівня корупції. Крім того, така система збільшить надходження податку на додану вартість до Державного бюджету, підвищить прогнозованість процесу мобілізації податку на додану вартість до Державного бюджету. Система електронного адміністрування ПДВ буде складатися з трьох основних елементів: Єдиного електронного реєстру податкових накладних, з банку, в якому автоматично будуть відкриті рахунки усім платникам ПДВ, та з бази даних митниці в частині інформації про імпорт та експорт товарів. Буде зменшено число критеріїв для автоматичного бюджетного відшкодування. І бюджетне відшкодування ПДВ експортерам та інвесторам в автоматичному режимі буде здійснюватися на місяць раніше, ніж зараз. Зменшиться кількість звірок та перевірок, зокрема перевірок бізнесу «по усьому ланцюгу постачань до виробника або імпортера».