Скасування податків, обтяжливих в адмініструванні та для звітування, позбавить платників податків потреби подавати до органів Державної фіскальної служби  чимало звітів.

Таким чином, в умовах спрощення обліку та звітності, на виконання податкових зобов’язань перед бюджетом, представники бізнесу витрачатимуть значно менше часу.    

Нині представники підприємництва будують свої бізнес-плани з врахуванням того, що вони зобов’язані нарахувати та сплатити 22 обов’язкові платежі. Натомість, урядові ініціативи щодо податкової реформи  пропонують залишити тільки 9 податків. При цьому, значна частина податків, скорочується або узагальнюється.

Отож, кількість податкових звітів, які зараз вимагають додаткової уваги та  зусиль від фінансових служб підприємств, суттєво зменшиться. А якщо врахувати, що кількість податкових різниць теж пропонується скоротити з 49 до 3, зокрема скасувати різниці щодо: витрат на навчання, витрат на ремонт, витрат на відрядження тощо, звітування перед органами ДФС повинно стати більш простим та необтяжливим.

 Водночас зменшення витрат ресурсів держави та бізнесу на адміністрування податків внаслідок пропонованої Урядом податкової реформи – це той момент, який разом із детінізацією зарплат, стане однією з визначальних передумов  економічного зростання.

 

Підготовлено інформаційно-комунікаційним

 відділом  ДПІ у м. Івано-Франківську ГУ Міндоходів

в Івано-Франківській області