Володимир 11.07.2014 10:34

Я підприємець і знаходжусь на 3 групі єдиного податку. В свідоцтві платника єдиного податку вказано місце здійснення діяльності - моя домашня адреса. Чи є пільга у мене по сплаті податку на инерухомість у цьому випадку чи ні?

Петро Кулик 11.07.2014 12:30

Пільги з податку на нерухомість на об’єкт житлової нерухомості, в тому числі їх частки встановлені тільки для фізичної особи, їх власника. Якщо фізичні особи фактично здійснюють підприємницьку діяльність за місцем реєстрації та є власниками об’єктів житлової нерухомості, про що зазначається в свідоцтва платника єдиного податку, а для платників на загальній системі оподаткування - у виписці з Єдиного державного реєстру, то при нарахуванні податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на такі об’єкти житлової нерухомості пільга не застосовується.

 

Ільків 10.07.2014 21:45

Якщо власник має квартиру житловою площею 130 метрів і у цьому році побудував будинок площею 285 кв. метрів. Скільки буде платити податку, якщо житло у різних місцях? Коли платиться цей податок?

Петро Кулик 11.07.2014 12:26

Податок на нерухоме майно за 2013 рік має сплатити власник із суми перевищення житлової площі 10кв. метрів (пільга надавалася на житлову площу квартири – 120 кв. метрів.). До 1 липня цього року контролюючий орган надіслав податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити щодо його сплати (пп. 265.7.2 ПКУ). Податкове повідомлення-рішення надсилається за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) платника податку. Сплачується податок - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення контролюючим органом. Що стосується будинку, то за 2014 рік податок буде нараховуватися у 2015 році. Пільга зі сплати податку на нерухомість передбачені пп. 265.4.1 ПКУ і буде застосовуватися для різних видів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного пер...вання у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток) - на 370 кв. метрів. Тобто, із суми перевищеня площі (45 кв.м) до 1 липня 2015 року контролюючий орган надішле податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити щодо його сплати. Разом з тим, платнику податку – власнику нерухомості надається право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо об'єктів житлової нерухомості, розміру загальної площі об'єктів житлової нерухомості, права на користування пільгою із сплати податку, розміру ставки податку та нарахованої суми податку (пп. 265.7.3 ПКУ).

 

Vova 10.07.2014 21:38

У 2013 році у власності був будинок площею 260 м. кв., а в грудні проданий? Чи треба платити податок на нерухоме майно? Хто має платити, старий власник чи новий?

Петро Кулик 11.07.2014 12:09

Так, старому власнику потрібно сплачувати податок на нерухоме майно за 11 місяців 2013 року із суми перевищення житлової площі 10кв. метрів, а новий власник платитиме за один місяць 2013 року. Це передбачено статтею 265.6.1 Податкового кодексу України. Порядок обчислення сум податку на нерухоме майно в разі зміни власника об’єкта оподаткування податком передбачений п. 265.8 ПКУ: у разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника - починаючи з місяця, в якому виникло право власності. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності. Право власності на нерухоме майно у спадкоємця виникає з моменту державної реєстрації цього майна (ст. 182 ЦКУ).

 

Власник 10.07.2014 12:01

З якої дати сплачується податок на нерухомість від площі будинку, що перейшов у спадщину, якщо між датою смерті спадкодавця та отримання права власності спадкоємцем проходить декілька місяців?

Петро Кулик 11.07.2014 12:36

Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є фізичні особи - власники об'єктів житлової нерухомості, то право власності на нерухоме майно виникає у спадкоємця з моменту державної реєстрації цього майна. Суми податку у разі зміни власника об’єкта оподаткування податком передбачено п. 265.8 ПКУ: у разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року для нового власника податок на нерухомість обчислюється починаючи з місяця, в якому у нього виникло право власності на зазначений об’єкт оподаткування. Відомості, необхідні для розрахунку податку, контролюючим органам подають органи державної реєстрації прав на нерухоме майно, а також органи, що здійснюють реєстрацію місця проживання фізичних осіб, щоквартально, у 15-денний строк після закінчення податкового (звітного) кварталу станом на перше число відповідного кварталу. Відомості подаватимуться за місцем розташування об'єкта нерухомого майна. Після чого, до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком)платнику податку контролюючим органом надсилатимуться податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з пп. 265.7.1 ПКУ та відповідні платіжні реквізити щодо його сплати (пп. 265.7.2 ПКУ). Податкове/податкові повідомлення-рішення надсилатимуться за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) платника податку. Сплачується податок спадкоємцями - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення контролюючим органом.

 

Галина 10.07.2014 11:56

При реєстрації підприємцем, я вказала місце діяльності за адресою проживання у будинку площею 280 кв. метрів, однак торгую в орендованому іншому приміщенні. Я маю пільгу щодо сплати податку на нерухоме майно, чи податкова нарахує мені такий податок?

Петро Кулик 11.07.2014 12:00

Пільги з податку на нерухомість на об’єкт житлової нерухомості, в тому числі їх частки встановлені тільки для фізичної особи, їх власника, зокрема для житлового будинку база оподаткування зменшується на 250 кв. метрів загальної площі об’єкта житлової нерухомості ( з 1 квітня 2014 року). Отже, з різниці у 30кв. метрів буде нарахований податок на нерухоме майно. Якщо фізичні особи фактично здійснюють підприємницьку діяльність за місцем реєстрації та є власниками об’єктів житлової нерухомості, про що зазначається в свідоцтва платника єдиного податку, а для платників на загальній системі оподаткування - у виписці з Єдиного державного реєстру, то при нарахуванні податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на такі об’єкти житлової нерухомості пільга не застосовується.

 

Sirota 10.07.2014 09:10

Якщо квартира оформлена на дитину-сироту, але вона там поки не проживає і квартира здається в оренду. Дитина проживає зараз в інтенаті. Опікун має платити податок на нерухоме майно чи ні?

Петро Кулик 11.07.2014 11:59

Не є об'єктом оподаткування податком на нерухоме майно об'єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону але не більше одного такого об'єкта на дитину. Про це зазначено у пп. 265.2.2 Податкового кодексу України. Також, не є об'єктом оподаткування податком на нерухоме майно і об’єкти, в тому числі їх частки, що належать фізичним особам, які відповідно до закону мають статус багатодітних або прийомних, або малозабезпечених сімей, опікунів, піклувальників дітей, але не більше одного такого об'єкта на сім'ю, опікуна, піклувальника. Звертаємо увагу, що пільга не надаватиметься, якщо об’єкти нерухомості використовуються власниками з метою отримання доходів: у орендних, лізингових операціях або в підприємницькій діяльності.

 

Sania 10.07.2014 09:06

Я маю дві квартири загальною площею 210 кв. метрів, але повідомлення про сплату податку не отримав. Як треба поступити в даному випадку? Чи будуть застосовуватись штрафні санкції, якщо сам прийду у податкову, щоб сплатити цей податок?

Петро Кулик 11.07.2014 11:51

Обчислення суми податку з об’єктів оподаткування, які пер...вають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника житлової нерухомості. Разом з тим, платник мав звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу для проведення звірки даних з відповідними документами. Водночас, чинним законодавством не передбачено відповідальності платників податків за не проведення звірки, а підставою для сплати фізичними особами податку на нерухоме майно є отримане ними від контролюючого органу податкове повідомлення-рішення. Відповідно до п. 54.5 ПКУ, якщо сума грошового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми. Платник податків лише несе відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов'язання. У п. 126.1 ПКУ сказано, що платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у разі якщо він не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених ПКУ.

 

Svitlana 08.07.2014 22:21

Маю 2 квартири, площа яких 73 і 85 кв.метрів. Чи потрібно платити податок на нерухоме майно? Куди і скільки?

Петро Кулик 11.07.2014 11:48

З 1 квітня 2014 року податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки буде нараховуватися на загальну площу об’єкта житлової нерухомості (до цього часу – на житлову площу). Відповідно пільги з цього податку для фізичних осіб будуть застосовуватися до загальної площі житлової нерухомості, зокрема на 120 кв. м для квартири/квартир. Якщо у питанні ви вказали житлову площу квартир – 158 кв.метрів, то з площі перевищення 38 кв.м необхідно сплатити податок. До 1 липня цього року контролюючий орган надіслав податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити щодо його сплати (пп. 265.7.2 ПКУ). Податкове повідомлення-рішення надсилається за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) платника податку. Сплачується податок - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення контролюючим органом.

 

Direktor 08.07.2014 21:05

Маємо з дружиною, яка є власником будинок, загальною площею 320 кв. метрів. Я є директором фірми і в державного реєстратора ця фірма зареєстрована за адресою будинку. Чи має пільгу дружина при нарахуванні податку на нерухоме майно?

Петро Кулик 11.07.2014 11:44

Пільги з податку на нерухомість на об’єкт житлової нерухомості, в тому числі їх частки встановлені тільки для фізичної особи, їх власника. Для житлового будинку, згідно пп. 265.4.1 ПКУ, база оподаткування зменшується на 250 кв. метрів- з 1 квітня 2014 року загальної площі об’єкта житлової нерухомості (до цього часу – на житлову площу). Отже, оскільки чоловік не є власником вказаного будинку, дружина не втрачає права на пільгу при нарахуванні податку на нерухоме майно за цей будинок. Крім цього, неохідно зазначити-пільги із сплати податку не надаються лише на об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів, зокрема, у підприємницькій діяльності.

 

Marina 08.07.2014 12:57

У мене є у власності квартира у районному центрі площею 135 кв. метрів, а у червні 2014 р. оформила на себе будинок у селі (спадок від батьків). Чи буду платити податок на нерухомість, яку суму і куди? Дякую!

Петро Кулик 11.07.2014 11:43

Звітним періодом щодо нарахування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у цьому році є 2013 рік, за який необхідно було звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу для проведення звірки даних з відповідними документами. Якщо 135 кв. м це є житлова площа, то пільга надається на площу 120 кв.м , а із суми перевищення 15 кв. метрів нараховується податок і до 01.07.2014 року контролюючими органами платнику податку за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) надсилається повідомлення-рішення про сплату податку на нерухомість з відповідними платіжними реквізитами. Сплачується податок - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення контролюючим органом. У 2015 рокі податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки буде нараховуватися на загальну площу об’єкта житлової нерухомості та пільга надаватиметься на сумарну площу квартири і будинку - 370 кв. м. При цьому, пільга не надаватиметься, якщо об’єкти нерухомості використовуються власниками з метою отримання доходів: у орендних, лізингових операціях або в підприємницькій діяльності.

 

Ковальчук Тетяна 03.07.2014 22:59

За новоствореними квартирами податок на нерухомість нараховується з дня оформлення свідоцтва на право власності чи з початку місяця в якому видано свідоцтво на право власності?

Петро Кулик 11.07.2014 11:41

У разі придбання нового об'єкта житлової нерухомості, податок на нерухоме майно нараховується з місяця, в якому видано свідоцтво на право власності. Базовим податковим звітним періодом є календарний рік. По нововведеному житлу нерухомості податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт. Після отримання інформації про виникнення права власності на такий об'єкт контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення зазначеному власнику.

 

Вікторія Н. 03.07.2014 13:33

У мене в володінні є будинок у Франківську (280 м) та квартира у Львівській області (67 м). Чи повинна я сплачувати податок на нерухомість за них і скільки. І куди має надійти квитанція. Я проживаю і прописана в Івано-Франківську. Дякую.

Петро Кулик 11.07.2014 11:40

З 1 квітня 2014 року податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки буде нараховуватися на загальну площу об’єкта житлової нерухомості (до цього часу – на житлову площу). Якщо у власності знаходяться квартири та житлові будинки, пільга з цього податку буде на 370 кв. м. Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік). Звертаємо увагу, що пільга не надаватиметься, якщо об’єкти нерухомості використовуються власниками з метою отримання доходів: у орендних, лізингових операціях або в підприємницькій діяльності. Враховуючи, що площа Вашої власності не перевищує 370 кв.м, податок на нерухомість за 2014 рік Ви не будете сплачувати.