Кількість користувачів програмних РРО на Івано-Франківщині в області поступово зростає. На сьогодні програмні реєстратори розрахункових операцій у господарській діяльності використовують 643 платники податків, які зареєстрували 807 програмних РРО. Про це під час брифінгу повідомила заступник начальника Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Ганна Захаріїв.

За її словами, на сьогодні  юридичні особи застосовують 78 програмних РРО, фізичні особи-підприємці – 729 новітніх касових апаратів. В переважній більшості програмні реєстратори реєструють суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність у сфері охорони здоров'я, зокрема стоматологічну та спеціалізовану медичну практику. Із загальної кількості зареєстрованих ПРРО на цю сферу припадає 45%. Ще 37% зареєстрованих ПРРО припадає на роздрібну або оптову торгівлю та 9% на надання послуг мобільного харчування.

«Суб’єкти господарювання на свій власний вибір можуть використовувати класичний або програмний РРО в залежності від своїх потреб та фінансових можливостей. Зважаючи на переваги роботи програмних реєстраторів розрахункових операцій, рекомендую бізнесу активніше долучатися до використання сучасних новітніх програмних розробок, які поступово замінюють класичні касові апарати, оскільки не поступаються  технічними та функціональними можливостями. Адже програмний РРО – аналог класичних касових апаратів можна встановити на будь-який гаджет, заощадивши на придбанні традиційних касових апаратів та їх обслуговуванні, водночас ПРРО - доступний та простий в роботі», -  зазначила Ганна Захаріїв

Посадовиця зауважила, що у разі реєстрації програмного РРО платники податків можуть ознайомитись з інструкцією щодо встановлення та налаштування ПРРО та переглянути відеоурок щодо реєстрації програмних РРО у банері «Програмні РРО», який функціонує на вебпорталі Головного управління ДПС в Івано-Франківській області.

Також Ганна Захаріїв нагадала, що в 2021 році РРО або ПРРО зобов’язані застосовувати підприємці-платники єдиного податку другої - четвертої груп, в яких в 2021 році граничний розмір доходу перевищує 1 млн 320 тис гривень та незалежно від обсягу доходу, підприємці-платники єдиного податку, які:

- реалізують технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту;

- реалізують ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;

- реалізують лікарські засоби та вироби медичного призначення;

- надають платні послуги у сфері охорони здоров’я.

Щодо загальної фіскалізації, то застосування РРО або ПРРО фізичними особами-платниками єдиного податку, за винятком ризикових видів діяльності, відтерміновано до 1 січня 2022 року.