У Верховинській ДПІ Коломийського управління Головного управління ДПС в Івано-Франківській області днями відбувся тренінг з питань щодо заповнення та подання звітності з єдиного внеску.

Під час заходу старший державний інспектор Верховинської ДПІ Марія Гречук розповіла учасникам заходу про порядок та терміни подання звіту. Зокрема, вона нагадала, що за результатами року фізичні особи – підприємці незалежно від обраної системи оподаткування зобов’язані формувати та подавати до контролюючих органів за місцем реєстрації  «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого ЄСВ» до 10 лютого року, наступного за звітним періодом. Звітним періодом є календарний рік.

Посадовиця зауважила, що на титульному аркуші Звіту обов’язково повинні бути вказані періоди перебування на загальній чи спрощеній системі. При цьому, незалежно від фактичної дати початку і кінця перебування на будь-якій системі оподаткування, в полі "Початок періоду" завжди має бути зазначене 01 число місяця, а в полі "Кінець періоду" відзначається останній календарний день місяця, оскільки, відповідно до діючого законодавства єдиний внесок сплачується за повний місяць.

Крім того, Марія Гречук звернула увагу присутніх на можливості подання суб'єктами господарювання, звітності в електронній формі за допомогою електронного сервісу ДПС України «Електронний кабінет платника».