Громадяни, в яких відбулись зміни в реєстраційних даних, зокрема  місце проживання, зобов’язані протягом місяця проінформувати про це органи податкової служби. Для цього їм необхідно подати до ДПІ за місцем реєстрації заяву за формою № 5ДР. Про це нагадують в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області.

Завдяки своєчасно внесеній достовірній інформації про фактичні реєстраційні дані фізичних осіб, громадяни у визначений законодавством термін отримають податкові повідомлення – рішення про нараховані суми податків, зокрема, земельного податку, податку на нерухоме майно та транспортного податку. Відповідно, зможуть своєчасно виконати свій обов’язок зі сплати податків, не порушуючи граничні терміни сплати, та уникнути фінансових санкцій.

Нагадаємо, відповідно до статті 45 Податкового кодексу України фізична особа - платник податків зобов’язаний визначити свою податкову адресу. Податковою адресою платника податків - фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі. Платник податків - фізична особа може мати не більше однієї податкової адреси.