На Прикарпатті вже 5355 осіб скористались правом на податкову знижку. Такими громадянами за підсумками 2018 року задекларовано до повернення 11,8 млн грн податку на доходи фізичних осіб. На сьогоднішній день вже повернуто з бюджету 9,8 млн гривень податку, а це більше як 83 відсотки від визначеної суми до відшкодування. Про це повідомили в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області.

Найбільше мешканців регіону, а це 4800 (89,6%) осіб – подали декларації для отримання податкової знижки в зв’язку з понесеними витратами на навчання. Про сплату страхових внесків за договорами довгострокового страхування життя заявили 372 (6,9%) декларанти. Сплата відсотків за іпотечними кредитами стала підставою для податкової знижки 21 мешканця Івано-Франківщини. Понесені витрати на оплату допоміжних репродуктивних технологій і усиновлення дітей, а також витрати у зв’язку з переобладнанням транспортних засобів дали право на податкову знижку 31 та 3 декларантам відповідно. Ще 3 осіб задекларували витрати на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла.

Нагадаємо, для отримання податкової знижки за результатами 2018 року необхідно подати декларацію за місцем реєстрації до 31 грудня 2019 року в один із наведених способів:

-  особисто або уповноваженою на це особою;

- засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу;

- надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.

Також звертаємо увагу, що в «Електронному кабінеті платника»  ДФС працює електронний сервіс із заповнення та подання податкової декларації про майновий стан і доходи платниками податків – фізичними особами в електронному вигляді. Електронні форми податкової декларації про майновий стан і доходи  та приклади її заповнення розміщено на офіційному веб-порталі ДФС (sfs.gov.ua) у банері «Деклараційна кампанія 2019».

У разі, якщо платник податку до кінця року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки, таке право на наступний податковий рік не переноситься.