В Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області  нагадують, що громадяни, які змінили місце проживання, зобов’язані протягом місяця повідомити про такі зміни органи фіскальної служби. Для внесення змін до Державного реєстру фізичній особі необхідно подати до Державної податкової інспекції за місцем реєстрації заяву за формою № 5ДР. Це визначено статтею 70 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI та Положенням про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017  № 822.

Крім того, статтею 119 Податкового кодексу передбачено, що за неподання або порушення порядку подання платником податків інформації для формування та ведення Державного реєстру фізичних осіб - платників податків, передбачено штраф у розмірі 85 гривень, за повторне порушення протягом року - 170 гривень.

Податківці звертають увагу, що завдяки своєчасно внесеній достовірній інформації про фактичні реєстраційні дані фізичних осіб, громадяни у визначений законодавством термін отримають податкові повідомлення – рішення про нараховані суми податків, а саме податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, земельного податку та транспортного податку. Відповідно, зможуть своєчасно виконати свій обов’язок зі сплати майнових податків, не порушуючи граничні терміни сплати та уникнути фінансових санкцій.

Нагадаємо, відповідно до статті 45 Податкового кодексу фізична особа - платник податків зобов’язаний визначити свою податкову адресу. Податковою адресою платника податків - фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі. Платник податків - фізична особа може мати не більше однієї податкової адреси.