В Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області нагадують, що відповідно до положень ст. 15 прим. 3 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» із змінами та доповненнями, забороняється продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів:

-  особами, які не досягли 18 років;

-  особам, які не досягли 18 років;

-  у приміщеннях та на території навчальних закладів, закладів охорони здоров’я, крім ресторанів, що знаходяться на території санаторіїв;

- у приміщеннях спеціалізованих торговельних організацій, що здійснюють торгівлю товарами дитячого асортименту або спортивними товарами, а також у відповідних відділах (секціях) універсальних торговельних організацій;

-  у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі);

-  з торгових автоматів;

-  на полицях самообслуговування (крім тютюнових виробів у блоках та алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових, пива);

-  поштучно (для тютюнових виробів, крім сигар);

-  у споживчих упаковках, що містять менш як 20 сигарет;

-  з рук;

-  у невизначених для цього місцях торгівлі.

Забороняється продаж товарів дитячого асортименту, що імітують тютюнові вироби.

Продавець пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів зобов’язаний отримати у покупця, який купує пиво (крім безалкогольного), алкогольні напої, слабоалкогольні напої, вина столові або тютюнові вироби, паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18 - річного віку.

У разі відмови покупця надати такий документ продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів такій особі забороняється.

Сільські, селищні та міські ради в межах території відповідної адміністративно-територіальної одиниці можуть встановлювати заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб’єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства) у визначений рішенням таких органів час доби.

Згідно ст. 17 Закону № 481 до суб’єктів господарювання за порушення правил торгівлі пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями і тютюновими виробами застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірі 6800 гривень та передбачено анулювання ліцензії.

Крім того, за вчинені порушення працівником підприємства (організації) торгівлі або громадського харчування передбачено адміністративний штраф у розмірі від ста до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 6800 грн).

Довідково: На Івано-Франківщині впродовж семи місяців цього року за продаж підакцизних товарів особам, які не досягли 18 років, працівники органів ДФС за матеріалами інших правоохоронних органів застосували 95,2 тис.грн. штрафів. Крім того, за продаж неповнолітнім суб’єктам господарювання анульовано 14 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.