В Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області інформують,  що з 07 листопада 2018 року набирає чинності Закон України від 05.10.2017 року  № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги», який визначає правові та організаційні засади надання електронних довірчих послуг, у тому числі транскордонних, права та обов’язки суб’єктів правових відносин у цій сфері, порядок здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг, а також правові та організаційні засади здійснення електронної ідентифікації.

Зокрема, законом запроваджено такі механізми, як електронна ідентифікація, електронний підпис, електронна печатка, електронна позначка часу, реєстрована електронна доставка тощо. Метою цього закону є врегулювання відносин у сферах надання електронних довірчих послуг та електронної ідентифікації.

Законом врегульовуються відносини у сферах надання електронних довірчих послуг та електронної ідентифікації.

Відповідно до пункту 2 статті 22 Закону України № 2155-VIII встановлено, що ідентифікація фізичної особи, яка звернулася за отриманням послуги формування кваліфікованого сертифіката відкритого ключа, здійснюється за умови її особистої присутності за паспортом громадянина України або за іншими документами, які унеможливлюють виникнення будь-яких сумнівів щодо особи, відповідно до законодавства про Єдиний державний демографічний реєстр та про документи, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи. Ідентифікація іноземців здійснюється відповідно до чинного законодавства.

Починаючи з 07.11.2018 року отримати послуги з формування кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів за довіреністю (в т.ч. посвідченою нотаріально) буде неможливо.

Крім того, звертаємо увагу, що сертифікати видані, до набрання чинності Закону України «Про електронні довірчі послуги» діятимуть ще 2 роки.

Також законом передбачено запровадження адміністративної послуги щодо включення юридичних та фізичних осіб підприємців, які мають намір надавати електронні довірчі послуги (ЕДП) до Довірчого списку, та встановлюється порядок  ведення такого списку. Також, визначається процедура незалежної оцінки відповідності для ЕДП та можливість використання зазначеними особами у своїй діяльності як національних, так і міжнародних стандартів.

Закон № 2155-VIII, ухвалений Верховною Радою 5 жовтня 2017 року, набирає чинності через рік з дня його опублікування, крім статті 10, яка набирає чинності з дня опублікування цього Закону.