З моменту впровадження системи моніторингу оцінки ризиків, що призупиняє реєстрацію ризикової податкової накладної можемо стверджувати про її ефективну роботу, яка дозволила значно збільшити надходження з податку на додану вартість до бюджету. Про це під час прес – конференції заявила начальник Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Ірина Столярик.

За її словами, за три місяці роботи системи в повноцінному режимі призупинено реєстрацію 6,7 тисяч податкових накладних.  Система дозволила збільшити середньомісячні надходження ПДВ на 2,3 мільйона гривень, або 7,4 відсотка.  

Податківець переконує, що з кожним днем питома вага заблокованих податкових накладних зменшується.  Як приклад, за перший тиждень роботи системи відсоток зупинених становив 0,187%, до загальної кількості податкових накладних, що реєструвалися, на сьогодні цей показник становить тільки 0,04 відсотка.

«Хочу наголосити, що призупинення реєстрації податкових накладних відбувається в автоматичному режимі без участі податківців у випадку спрацювання ряду ризиків, визначених законодавцем», - сказала Ірина Столярик.

За її словами, в Головному управлінні ДФС створено робочу групу для розгляду документів від суб’єктів декларування, реєстрація податкових накладних яких призупиняється. Група збирається щодня і оперативно розглядає документи платників, які підтверджують правомірність їх дій та за результатами комісійного розгляду надаються пропозиції до ДФС України щодо реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації.

«Позитив від впровадження системи є, але існують і недоліки. З практики бачимо, що система призупинення інколи спрацьовує і під час реєстрації накладних підприємствами реального сектору економіки. Тож на сьогодні ведеться робота на законодавчому рівні щоб мінімізувати проблемні питання», - сказала податківець.