В Тисменицькому управлінні ГУ ДФС в Івано-Франківській області відбувся тренінг на теми: “Декларування доходів, одержаних громадянами протягом 2018року” та “Порядок нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування особами, які провадять  незалежну професійну діяльність”.

Начальник Тисменицької ДПІ Іванна Мельник нагадала, що громадяни, які отримали протягом 2018 року доходи, які не було враховано при визначенні податкового зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб, повинні до 1 травня поточного року подати податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Також звернула увагу, що у разі неподання платником податків в установлений термін податкової декларації, якщо таке подання є обов’язковим, контролюючий орган на підставі наявної податкової інформації за результатами документальної позапланової перевірки має право самостійно визначити суму грошових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору.

При цьому до платника податків застосовується фінансова відповідальність у вигляді штрафу у розмірі 25 відсотків суми донарахованого податкового зобов’язання, у разі повторного нарахування контролюючим органом податкового зобов’язання – у розмірі 50 відсотків від донарахованої суми та буде застосована адміністративна відповідальність у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

При розгляді другого питання, Іванна Мельник звернула увагу, що особи, які провадять незалежну професійну діяльність, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, є платниками єдиного соціального внеску.

Такі платники нараховують єдиний внесок у розмірі 22 відс. на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць (у 2019 році – 918, 06 грн). 

У разі, якщо у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу не отримано дохід (прибуток), такі платники зобов’язані визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини (в 2019 році – 62595,00 грн. на місяць). При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (у 2019 році – 918, 06 грн.).

Також Іванна Мельник наголосила, що особи, які провадять незалежну професійну діяльність повинні визначати базу нарахування єдиного внеску незалежно від того, чи було тримано дохід від провадження діяльності чи ні. 

Посадовиця наголосила, що єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, сплачується до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. Суми єдиного внеску, сплачені протягом року, враховуються платниками при остаточному розрахунку, який здійснюється ними за календарний рік до 1 травня наступного року, згідно з даними, зазначеними у Податковій декларації про майновий стан і доходи.