Впродовж січня-вересня поточного року у ході розслідування 89 кримінальних проваджень за фактами умисного ухилення від сплати податків  до бюджету забезпечено відшкодування збитків в сумі 4 млн. гривень. Крім того, у закінчених кримінальних провадженнях накладено арешт на майно підозрюваних на загальну суму 9,5 млн. гривень. Про це під час прес-конференції зазначив перший заступник начальника Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Іван Гілета.

За його словами, особливу увагу податкові міліціонери приділяють напрямку протидії оборудкам з податку на додану вартість. З початку року слідчими податкової міліції області за матеріалами оперативних підрозділів зареєстровано 8 кримінальних проваджень за фактами ухилення від сплати ПДВ. За результатами кримінальних правопорушень державі відшкодовано збитків у сумі більше 2,7 млн. гривень.

Крім цього, працівники податкові міліції здійснюють роботу щодо забезпечення додаткових надходжень до бюджету за рахунок відпрацювання реальних суб’єктів господарювання, які скористались послугами суб’єктів фіктивного підприємництва. За результатами проведеної роботи у рамках розслідування кримінальних проваджень за ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України податківці припинили діяльність двох «конвертаційних центрів». Сума проконвертованих готівкових коштів становить 453 млн.гривень.

Також працівниками податкової міліції здійснюються перевірки отримання та використання бюджетних коштів переможцями держаних закупівель. Так, впродовж 9 місяців п.р. слідчими зареєстровано 15 кримінальних проваджень та донараховано і стягнуто  – 686,2 тис. гривень.

 «Надзвичайно гостро стоїть питання незаконного обігу підакцизних товарів, оскільки ця сфера залишається однією з найбільш криміналізованих,   - зазначив Іван Гілета. - Протидіючи незаконному обігу підакцизних товарів,  податкові міліціонери за січень-вересень 2018 року вилучили з незаконного обігу даної групи на суму майже 11 млн. гривень».

Також як повідомив посадовець, в ході проведення операції «Акциз-2018» податківці виявили та припинили діяльність 2 підпільних цехів з незаконного виготовлення лікеро-горілчаних виробів. Сума вилучених підакцизних товарів склала майже 2,3 млн. гривень. Кримінальне провадження, яке зареєстроване за даним фактом, скеровано до суду.

Крім того, працівниками оперативного управління ГУ ДФС припинено  діяльність 8 незаконних автозаправних станцій, на яких здійснювалась реалізація дизельного пального та бензину без належної державної реєстрації АЗС та документів про походження пально-мастильних матеріалів. За даними фактами складено 8 протоколів за ч.1 ст. 164 Кримінального Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Також на території Івано-Франківської області виявлено підпільний цех з незаконного виготовлення спортивного харчування та фальсифікованих лікарських засобів. Реалізація здійснювалась через Інтернет-сайти та дошки оголошень, а доставка – кур’єрськими службами Експрес доставки. Для виготовлення фальсифікованих препаратів, а саме протеїнів, гейнерів, високовуглеводних сумішей, креатинів, амінокіслот, глютамину, аргініну, використовувалось сухе молоко та смакові добавки. Виробництво здійснювалось в непристосованих приміщеннях в антисанітарних умовах. Слідчими зареєстровано кримінальне провадження за ст. 190 Кримінального кодексу України.